Raport

Epidemia koronawirusa

Brejza musi przeprosić Kasę Stefczyka. Twierdził, że finansowała Amber Gold

„Krzysztof Brejza przyznaje, że Kasy Stefczyka nie łączyły z Amber Gold żadne relacje biznesowe” – głosi fragment oświadczenia (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Senator PO, Krzysztof Brejza musi przeprosić Kasę Stefczyka za naruszenie dóbr osobistych tej spółdzielczej instytucji finansowej. W poprzedniej kadencji Sejmu, Brejza, wówczas poseł, zasiadał w komisji do spraw Amber Gold. Twierdził wówczas, że podmiot ten był finansowany przez Kasę Stefczyka.

„Soros czy Putin?” Internauci odkryli powstającą armię Kidawy-Błońskiej na Twitterze

Internauci odkryli na Twitterze budowę powiązanych ze sobą kont, którą uznali za farmę trolli. Profile mają podobny wygląd, publikują bądź „lubią”...

zobacz więcej

„Poseł Krzysztof Brejza przeprasza Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową im. Franciszka Stefczyka za naruszenie jej dóbr osobistych w postaci dobrego imienia i renomy poprzez rozpowszechnienie w mediach nieprawdziwych twierdzeń i sugestii, jakoby Kasa Stefczyka finansowała rozruch oraz działalność Amber Gold. Krzysztof Brejza przyznaje, że Kasy Stefczyka nie łączyły z Amber Gold żadne relacje biznesowe, a twierdzenia o przeciwnym charakterze wprowadzały opinię publiczną w błąd co do działalności Kasy Stefczyka, za co Krzysztof Brezja wyraża ubolewanie. Niniejsze oświadczenie Krzysztof Brejza składa na skutek przegranego procesu sądowego” – tak brzmi oświadczenie, które politykowi PO nakazał opublikować Sąd Okręgowy

Krzysztof Brejza musi umieścić oświadczenie na stronie głównej własnej strony internetowej Krzysztofa Brejzy, stronie głównej portalu internetowego Interia.pl, stronie głównej portalu internetowego Wiadomo.co na stronie głównej portalu internetowego Tokfm.pl oraz na Twitterze. Ponadto Brejza musi przeprosić Kasę Stefczyka na łamach dziennika „Rzeczpospolita”.

W wyniku afery Amber Gold, jaka miała miejsce za czasów rządów PO-PSL, 19 tys. osób straciło w sumie ponad 650 mln zł. Brejza jako członek powołanej po odsunięciu PO od władzy Sejmowej Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold sugerował istnienie powiązań między tym podmiotem a Kasą Stefczyka.

źródło:
Zobacz więcej