Raport

Epidemia koronawirusa

Mąż postrzelił żonę z kuszy domowej roboty

Prokuratura zakwalifikowała atak jako usiłowanie zabójstwa (fot. arch.PAP/Adam Hawalej)

61-letna mieszkanka niewielkiej miejscowości koło Gostynia (woj. wielkopolskie) została ranna po tym, jak jej mąż postrzelił ją z kuszy domowej roboty. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo dotyczące usiłowania zabójstwa – poinformowali śledczy.

Powraca sprawa znanego reżysera, któremu zarzucono znęcanie się nad żoną

Sąd Okręgowy w Warszawie przekazał do ponownego rozpoznania sprawę znanego reżysera filmowego i telewizyjnego Macieja D. Chodzi o zarzut znęcania...

zobacz więcej

Prokurator Rejonowy w Gostyniu Jacek Masztalerz przekazał, że kobieta została postrzelona przez 62-letniego męża w kuchni swojego domu w czwartek ok. godz. 22.

– Przed samym zajściem sprawca prosił żonę, żeby przeczytała w notatniku jego zapiski i pewien dokument o charakterze prawnym. On na chwilę wyszedł z pomieszczenia, gdy wrócił oddał strzał z kuszy – powiedział prokurator.

– Kobieta wyszarpnęła bełt, który utkwił jej w plecach i krzycząc, uciekła na podwórze. Sprawca próbował ją obezwładnić, poddusić, ale wołanie o pomoc usłyszał jej syn i udzielił jej pomocy – powiedział prokurator.

Dodał, że po chwili na miejscu pojawił się drugi z synów małżeństwa, który razem z bratem obezwładnił 62-latka i wezwał pomoc.

Udostępniał telewizję z serwera schowanego w lodówce. Straty – 6 mln zł

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 49-latka podejrzanego o „sharing”. Mężczyzna nielegalnie udostępniał programy płatnych platform cyfrowych....

zobacz więcej

Ranna kobieta trafiła do szpitala w Gostyniu. Śledczy wystąpili o wydanie dokumentacji medycznej i powołają biegłego, który oceni, czy kilkucentymetrowa rana kłuta pleców zagrażała życiu 61-latki. Prokuratura zakwalifikowała atak jako usiłowanie zabójstwa.

Mąż zranionej kobiety ze względu na stan psychiczny trafił do szpitala neuropsychiatrycznego w Kościanie. Lekarze na razie nie pozwalają na jego przesłuchanie.

Według wstępnych ustaleń śledczych napastnik był niezadowolony z tego, jak funkcjonowało jego małżeństwo. Kusza, której użył, była bronią domowej roboty.

źródło:

Zobacz więcej