Raport

Epidemia koronawirusa

Noworodek z Wuhan wyleczony z koronawirusa. Nie podawano mu żadnych leków

Koronawirus został zdiagnozowany u nowo narodzonej dziewczynki na początku lutego (fot. PAP/EPA/ALEX PLAVEVSKI)

U dziewczynki z Wuhan znanej jako Xiao Xiao stwierdzono po urodzeniu zakażenie nowym koronawirusem. Jak podają chińskie media państwowe, niemowlę zostało właśnie wyleczone i wypisane ze szpitala.

Laboratoria i kontrole temperatury na granicach. Premier wydał oświadczenie

„Każdy odpowiedzialny rząd na świecie podejmuje aktualnie wszelkie niezbędne kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa jego obywateli przed możliwą...

zobacz więcej

Xiao Xiao jest przedstawiana jako najmłodszy pacjent, którego udało się wyleczyć z nowego koronawirusa. Jak powiedział doktor Zeng Lingkong, dyrektor Departamentu Neonatologii w szpitalu w Wuhan, dziewczynka miała infekcję układu oddechowego i niewielkie uszkodzenie mięśnia sercowego.

Ponieważ lekarze nie byli pewni, czy noworodek ma objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem, postanowili nie podawać mu leków.

– Nie miała trudności z oddychaniem, nie kaszlała i nie miała gorączki. Dlatego poddaliśmy ją leczeniu choroby mięśnia sercowego – powiedział Zeng. Jak dodał, dziecko całkowicie wyzdrowiało, dlatego w piątek popołudniu zostało wypisane ze szpitala.

Podejrzenie zakażenia koronawirusem zostało stwierdzone u Xiao Xiao na początku lutego ok. 30 godzin po jej narodzinach. Lekarze w Chinach zaczęli zwracać wówczas uwagę, że zakażone koronawirusem kobiety w ciąży mogą przenosić chorobę na swoje dzieci jeszcze w swoim łonie.

źródło:
Zobacz więcej