Raport

Epidemia koronawirusa

Harvey Weinstein uznany winnym napaści seksualnej

67-letni producent utrzymywał, że z nikim nie uprawiał seksu bez zgody drugiej strony (fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE)

Magnat filmowy Harvey Weinstein jest winny wymuszenia aktu seksualnego w 2003 r. i gwałtu, do którego doszło w 2013 r. - zdecydowali w Nowym Jorku po pięciu dniach obrad członkowie ławy przysięgłych. Hollywoodzkiemu producentowi grozi do 25 lat więzienia.

102-latek oskarżony o napaść seksualną

102-latek został oskarżony o napaść seksualną na 94-latkę w domu opieki w Sydney – informują australijskie media. Pracownicy placówki podkreślają,...

zobacz więcej

Ława przysięgłych uniewinniła Weinsteina od najpoważniejszych zarzutów: dwóch przypadków drapieżnej napaści seksualnej, za co groziłoby mu dożywocie.

Weinstein został skazany za gwałt w 2013 r. na wówczas początkującej aktorce Jessice Mann oraz o wymuszenie w 2006 r. aktu seksualnego na asystentce Mimi Haleyi w jego apartamencie.

67-letni Weinstein utrzymywał, że nigdy nie uprawiał z nikim seksu bez zgody. Jego obrońcy podkreślali, że chcą, aby proces skupiał się na zarzutach, a nie na publicznych oświadczeniach około 80 kobiet.

Sąd odrzucił wniosek obrońców o przeniesienia procesu z Manhattanu, ze względu na nadawany mu przez media rozgłos, przez co potencjalni przysięgli mogli sobie już wyrobić zdanie w sprawie producenta.

Jessica Mann (fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE)

źródło:

Zobacz więcej