Raport

Epidemia koronawirusa

Ruszył proces mężczyzny oskarżonego o usiłowanie zabójstwa trzymiesięcznego syna

Ojcu chłopca grozi dożywocie (fot. Shutterstock/Ermolaev Alexander)

Przed sądem okręgowym w Elblągu rozpoczął się proces 29-letniego mężczyzny oskarżonego o usiłowanie zabójstwa swego trzymiesięcznego dziecka. Niemowlę z licznymi złamaniami, stłuczeniami okolic nerek trafiło do szpitala w styczniu zeszłego roku. Ojcu chłopca grozi dożywocie.

Ruszył proces ojca oskarżonego o usiłowanie zabójstwa i znęcanie się nad dzieckiem

Przed Sądem Okręgowym Warszawa-Praga rozpoczął się proces 30-letniego Daniela G. oskarżonego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad...

zobacz więcej

Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Prokuratura Okręgowa w Elblągu w grudniu zeszłego roku zakończyła śledztwo wszczęte w sprawie znęcania się nad trzymiesięcznym chłopczykiem. Skierowała wówczas do Sądu Okręgowego w Elblągu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu ojcu dziecka, któremu zarzucono popełnienie przestępstwa usiłowania pozbawienia życia dziecka.

Prokurator zarzucił mężczyźnie, że naraził małego Kajetana na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez wielokrotne używanie wobec niego przemocy fizycznej. Dziecko miało liczne załamania kończyn, żuchwy i żeber. Obrażenia powstały w różnym czasie. Niemowlę miało także stłuczenia okolicy nerek.

Dramat podczas rodzinnych wakacji. W aquaparku utonął 3-latek

3-letni Bobby Watson z Wielkiej Brytanii podczas wakacji w Tajlandii utonął w niedawno otwartym parku wodnym Blue Tree w Phuket.

zobacz więcej

Jak podała prokuratura, „sprawca zamierzonego celu zabójstwa dziecka nie osiągnął z uwagi na udzielaną pokrzywdzonemu pomoc medyczną”.

– Oskarżony działał ze szczególnym okrucieństwem z uwagi na wiek pokrzywdzonego i wynikającą z tego jego nieporadność, doznawany ból i cierpienie – wskazał prokurator. Jak oceniali lekarze, którzy przyjmowali dziecko do szpitala, było ono tak udręczone, że „nie miało siły płakać”.

Mężczyzna odpowiada przed sądem także za znęcanie się nad matką dziecka i nad psem oraz za przekazywanie amfetaminy innej osobie. Jak podała prokuratura, oskarżony nie przyznał się w toku postępowania przygotowawczego, do zarzuconych mu czynów.

źródło:

Zobacz więcej