Raport

#FabrykahejtuPO

Zakłócał wystąpienia prezydenta. Zapowiedział, że dalej będzie to robił

Aktywiści "Lotnej Brygady Opozycji" m.in. Arkadiusz Szczurek (2P) i Tita Halska (C-siedzi) podczas happeningu w dzień miesięcznicy katastrofy smoleńskiej (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Na jego spotkaniach (prezydenta Andrzeja Dudy – red.) z suwerenem nie da się zadawać pytań, więc krzyczymy, żeby usłyszał, co o nim myślimy. I piszemy różne fajne rzeczy na transparentach. (…) Jesteśmy w końcu suwerenem wyposażonym w narządy głosowe – przyznał w rozmowie z portalem OKO.press Arkadiusz Szczurek, członek tzw. Lotnej Brygady Opozycji. Dodał, że jego grupa dalej będzie zakłócać spotkania z prezydentem.

Grupka protestujących próbowała zakłócić wizytę prezydenta. Wśród nich znane twarze

Wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Łowiczu próbowała zakłócić grupa zwolenników opozycji. Na nagraniu portalu tvp.info widać, jak skandują w...

zobacz więcej

Arkadiusz Szczurek to jeden z demonstrantów znanych z prowokacji w Pucku i Wejherowie. Był obecny także w Łowiczu, gdzie pokazywał do kamery środkowy palec.

Na portalu OKO.press jego grupa znana jako Lotna Brygada Opozycji została określona mianem „odświeżającej dawki szalonego humoru politycznego”. W rozmowie z redaktorem naczelnym serwisu Piotrem Pacewiczem Szczurek przyznał, że dalej będą wygwizdywać prezydenta Andrzeja Dudę.

– Propaganda PiS powtarza się, że udawaliśmy pucczan. To absurd, nikt nikogo nie udawał. Duda też nie udawał, że jest z Pucka, prawda? Nienawiści do pana prezydenta nie czuję. Jeżeli już, to pogardę – przyznał. Zdradził także, że pieniądze na swoją działalność opłacają ze zrzutki na stronie Lotnej Brygady Opozycji. Jak twierdzi, koszty są niewielkie.

Na pytanie, po co jego grupa organizuje demonstracje na spotkaniach z prezydentem, odpowiedział: „Ja widzę to jako działalność dla zachęty. Chcę ośmielić obywatelki i obywateli, żeby też dali wyraz swoim poglądom na temat tego pana”. Dodał, że jego stosunek do Andrzeja Dudy oddaje hasło „wyPAD”.

Moderator Soku z Buraka przyznaje: Zaangażowałem się w kampanię Kidawy-Błońskiej

Martin Mycielski, który jest na Facebooku administratorem hejterskiego profilu o nazwie Sok z Buraka, przyznał w mediach społecznościowych, że jest...

zobacz więcej

– Mamy prawo wygwizdać tego prezydenta, bo mu się to jak mało komu należy – twierdzi Szczurek. Rozmówca OKO.press skomentował także wulgarny okrzyk „Duda, ty ch***”, wznoszony przez jednego z manifestantów w Pucku.

– Jakaś osoba tak powiedziała, nawet nie krzyknęła, ludzie obok wybuchnęli śmiechem, nikt tego nie skandował – stwierdził. Zaprzeczył także, że ma jakieś powiązania z kandydatką PO na prezydenta.

– Małgorzata Kidawa-Błońska podeszła do demonstrantów. I wtedy jakaś osoba – chyba z niepełnosprawnością – zaczęła ją obcałowywać (…). Ale my byliśmy już dalej, widzieliśmy to z odległości, wycofywaliśmy się do samochodu – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej