Raport

Epidemia koronawirusa

Sakiewicz: PiS wciągnął PO na pole minowe

– PiS wciągnął Platformę na pole, po którym PO będzie biegała jak po polu minowym. Bo sprawy społeczne dla Platformy są wyjątkowo niebezpieczne – powiedział na antenie TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Grodzki wytoczył proces Popieli. Jako pierwsza informowała o łapówkach

Prof. Agnieszka Popiela poinformowała, że Tomasz Grodzki wytoczył jej proces. To ona jako pierwsza po wyborze Grodzkiego na marszałka Senatu...

zobacz więcej

Sakiewicz ocenia, że opozycja ma duże problemy w dyskusji na tematy społeczne. Zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie dotyczące służby zdrowia. – Mają tu same problemy: nieuczciwą prywatyzację szpitali, cięcia w służbie zdrowia, rozwarstwienia, jeśli chodzi o służbę zdrowia – mówił.

Bardzo negatywnie ocenił także pomysł zrobienia twarzą kampanii na rzecz dodatkowych pieniędzy w służbie zdrowia marszałka Tomasza Grodzkiego.

– Człowieka oskarżanego o korupcję w służbie zdrowia, i to jeszcze nie taką, że on ukradł, zabrał czy zdefraudował pieniądze szpitala, tylko że od pacjentów wyrywał. To jest samobójstwo polityczne – powiedział Sakiewicz.

Przypomniał, że ludzie, którzy oskarżają Grodzkiego o łapówkarstwo „zgłaszaja się i zeznają”. – Rozpacz tych ludzi,narastająca atmosfera wokół marszałka za chwilę może pogrzebać Platformę - powiedział Sakiewicz.

źródło:
Zobacz więcej