Raport

Epidemia koronawirusa

Moderator Soku z Buraka przyznaje: Zaangażowałem się w kampanię Kidawy-Błońskiej

Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. PAP/Marcin Obara)

Martin Mycielski, który jest na Facebooku administratorem hejterskiego profilu o nazwie Sok z Buraka, przyznał w mediach społecznościowych, że jest zaangażowany w kampanię kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Platformy Obywatelskiej.

„Mistrzowie hejtu i obłudy w formie”. „Sok z buraka” znów atakuje prezydenta

Hejterski profil „Sok z buraka” znów zaatakował prezydenta, pytając na Twitterze „czy to prawda, że Andrzej Duda miał intymne relacje ze swoimi...

zobacz więcej

Na Twitterze Martin Mycielski, działacz Fundacji Otwarty Dialog i KOD, były korespondent „Gazety Wyborczej”, odniósł się do zarzutów internautów o jednoczesne administrowanie profilu Soku z Buraka i zaangażowanie w kampanię prezydencką Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

„Co do powiązań personalnych, to można w ten sposób wszystko ze wszystkim powiązać.. Tak, jestem jednym z 17 moderatorów, czego nie ukrywałem (zajmuję się, nomen omen, usuwaniem hejtu i fejków). Acz z Platformą Obywatelską związki mam znikome, poza zaangażowaniem w kampanię MKB (Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - red.) to żadne” – napisał na Twitterze Martin Mycielski.

Fanpage na Facebooku skupia się na atakowaniu rządu i prezydenta. W minionych latach publikowano tam setki nienawistnych i nieprawdziwych wpisów. Sok z Buraka istnieje w sieci od pięciu lat, „lubi” go ponad 800 tys. osób. Treści uderzają też w Kościół katolicki i dziennikarzy TVP. Strona udostępniała również materiały przychylne m.in. obecnemu prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu.

źródło:
Zobacz więcej