Raport

Epidemia koronawirusa

Są już terminy ferii zimowych w przyszłym roku szkolnym

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

W roku szkolnym 2020/21 ferie zimowe odbędą się w jednym z czterech terminów między 18 stycznia a 28 lutego. Ministerstwo edukacji podało szczegółowe daty.

Polacy wolą kupować wczasy droższe i bardziej luksusowe

Polacy wolą kupować wczasy droższe i bardziej luksusowe – wynika z opublikowanego właśnie raportu Polskiej Izby Turystyki, podsumowującego sezon...

zobacz więcej

Pierwsi – od 16 do 31 stycznia – odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Od 23 stycznia do 7 lutego na ferie udadzą się uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko–mazurskiego.

Od 30 stycznia do 14 lutego – przerwę w nauce będą mieli uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Ostatni – od 13 do 28 lutego – odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko–pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Szkoły strefą wolną od komórek?

Ministerstwo Cyfryzacji zainaugurowało pracę Grupy Roboczej ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w internecie. Wśród omawianych zagrożeń znalazło...

zobacz więcej

Od roku szkolnego 2003/04, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego.

Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

Z tej reguły są wyłączone tylko województwa podlaskie i warmińsko–mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

źródło:

Zobacz więcej