Raport

Epidemia koronawirusa

Kubica, Raikkonen, Giovinazzi. W Warszawie zaprezentowano bolid Orlenu

W Warszawie został zaprezentowany bolid C39 zespołu Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen, przygotowany na tegoroczny sezon. W wydarzeniu uczestniczył Robert Kubica, prezes Orlenu Daniel Obajtek oraz kierowcy wyścigowi teamu Fin Kimi Raikkonen i Włoch Antonio Giovinazzi.

Formuła 1. Robert Kubica sprawdzi bolid

Robert Kubica jako pierwszy z kierowców Alfa Romeo Racing Orlen pojeździ bolidem podczas testów w Barcelonie. W nadchodzącym sezonie Formuły 1...

zobacz więcej

– Cieszę się, że ten bolid jest ze znakiem wielkiej polskiej firmy i w kolorach narodowych. Mam nadzieję, że będzie równie szybki, jak jest piękny, i będzie mijał linię mety jako pierwszy – powiedział obecny na prezentacji prezydent Andrzej Duda.

PKN Orlen został tytularnym sponsorem zespołu Alfa Romeo Racing w sezonie 2020 Formuły 1. W ramach współpracy Robert Kubica dołączy do ekipy jako kierowca rezerwowy, a logotyp Orlen będzie głównym elementem malowania bolidu i kombinezonów.

W listopadzie 2018 r. PKN Orlen został oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing, a w efekcie zawartej wcześniej umowy w bolidzie ekipy zasiadł Robert Kubica. We wrześniu 2019 r. PKN Orlen i Robert Kubica zapowiedzieli, iż zakończą współpracę z Williamsem po sezonie Formuły 1. Koncern oznajmił wówczas, że będzie kontynuować współpracę z Kubicą i zostanie w Formule 1, a w tym celu prowadzi „zaawansowane rozmowy z wybranymi zespołami”.

Kubica ma być w zespole Alfa Romeo kierowcą rezerwowym. Już w listopadzie team potwierdził, że kierowcami wyścigowymi w sezonie 2020 pozostaną Włoch Antonio Giovinazzi i doświadczony Fin Kimi Raikkonen.

Robert Kubica to pierwszy w historii Polak startujący w Formule 1, w której zadebiutował podczas Grand Prix Węgier 2006.

źródło:
Zobacz więcej