Raport

Epidemia koronawirusa

Chciał radiowozem wrócić do domu. Okłamał policję

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty fałszywego zawiadomienia o przestępstwie i składania fałszywych zeznań (fot. Shutterstock/Piotr Opoka)

Przed sądem stanie 22-letni mężczyzna, który chcąc wrócić w nocy z imienin w Pakości (Kujawsko-Pomorskie) do pobliskiej miejscowości, zawiadomił policję, że został napadnięty i obrabowany. Okłamał policjantów, bo liczył, że odwiozą go do domu.

Przyszedł na posterunek sprawdzić, czy jest poszukiwany. Był

W duże zdziwienie wprawił policjantów w Piotrkowie Kujawskim 33-letni mężczyzna, który przyszedł na posterunek sprawdzić, czy jest poszukiwany....

zobacz więcej

Mężczyzna zgłosił w nocy na policję, że zaatakowało go dwóch mężczyzn. Mówił, że ukradli mu portfel z kartą do bankomatu. Policjanci podjęli interwencję, wysłuchali rzekomej ofiary rozboju i nabrali podejrzeń, że może to być fikcja. Słuszność ich przypuszczeń potwierdził zapis z monitoringu na stacji paliw położonej w pobliżu miejsca, które zgłaszający wskazał jako miejsce napaści.

W końcu 22-latek przyznał się, że wszystko wymyślił. – Podał, że gdy wracał w nocy z imienin od kolegi, przewrócił się, a że mieszka w jednej z miejscowości pod Pakością, nie miał, jak dotrzeć do domu. Wtedy wpadł na pomysł, że zgłosi przestępstwo, a patrol go zawiezie – poinformowała w poniedziałek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu asp. szt. Izabella Drobniecka.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty fałszywego zawiadomienia o przestępstwie i składania fałszywych zeznań. Za to grozi kara od pół roku do ośmiu lat pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej