Raport

#FabrykahejtuPO

Tragiczny finał pościgu. Kierowca zmarł po zderzeniu z innym pojazdem

41-letni obywatel Gruzji doznał poważnych obrażeń i po przewiezieniu do szpitala zmarł (fot. Shutterstock/Piotr Opoka)

Uciekający przed policją skradzionym fordem 41-latek zderzył sie z nissanem. Sprawca wypadku zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Pasażer forda i kierująca nissanem trafili do szpitala. Okoliczności zdarzenia bada policja pod nadzorem piotrkowskiej prokuratury.

Z dwoma promilami za kółkiem wbił się w samochody jadące z naprzeciwka [WIDEO]

Dwa promile w wydychanym powietrzu miał kierowca osobówki, który w weekend na drodze krajowej nr 5 wjechał w jadące w przeciwnym kierunku...

zobacz więcej

Jak poinformowała w poniedziałek Dagmara Mościńska z policji w Piotrkowie Trybunalskim, w niedzielę dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał informację o kradzieży forda. Już po kilku minutach funkcjonariusze zauważyli poszukiwane auto i ruszyli za nim w pościg. Na widok policyjnego radiowozu kierujący ukradzionym autem gwałtownie przyspieszył. Nie reagował na świetlne i dźwiękowe sygnały do zatrzymania. Wykonywał też niebezpieczne manewry.

Po przejechaniu kilku kilometrów drogą krajową nr 91, podczas wyprzedzania innego pojazdu doprowadził do czołowego zderzenia z nissanem. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący fordem 41-letni obywatel Gruzji doznał poważnych obrażeń i po przewiezieniu do szpitala zmarł. Pasażer forda i 43-letnia kierująca nissanem trafili do szpitala.

Mościńska wyjaśniła, że właściciel forda znał sprawcę kradzieży. Obaj spotkali się na jednym z piotrkowskich parkingów. W trakcie rozmowy, do samochodu wsiadł jeszcze jeden mężczyzna. Wywiązała się między nimi awantura. Siedzącemu za kierownicą właścicielowi, jeden z napastników zagroził najprawdopodobniej nożem, ukradł torbę z dokumentami i pieniędzmi.

Pokrzywdzony zdołał wydostać się z samochodu, a wtedy jeden z napastników wsiadł za kierownicę forda i odjechał. Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

źródło:

Zobacz więcej