RAPORT

Tusk kontra Tusk

Areszt dla funkcjonariusza SOP

26-letni funkcjonariusz SOP miał uczestniczyć we włamaniu i kradzieży dwóch samochodów (fot. arch. PAP/Jacek Turczyk)
26-letni funkcjonariusz SOP miał uczestniczyć we włamaniu i kradzieży dwóch samochodów (fot. arch. PAP/Jacek Turczyk)

Sąd Rejonowy w Wołominie wydał nakaz tymczasowego aresztowania na dwa miesiące funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa Kamila L. Miał on wraz z innym mężczyzną ukraść samochód, a potem nie zatrzymać się do kontroli drogowej - ustalił portal tvp.info.

Nocne łowy złodziei aut. Policjanci rozbili gang

Co najmniej sto samochodów, głównie marki BMW, ukradła ekipa złodziei z Radomia i okolic, którą rozbili funkcjonariusze CBŚP wspólnie z Prokuraturą...

zobacz więcej

Bliżej nie ustalony mężczyzna oraz 26-letni funkcjonariusz SOP mieli wspólnie i w porozumieniu włamać się do dwóch samochodów, a potem je ukraść. Chodzi o samochody: Toyota Avensis o wartości 50 tys. oraz Toyota Yaris o wartości 36 tys. zł. Obydwu prokuratura podejrzewa o kradzież z włamaniem. Ponadto funkcjonariusz SOP, jadąc samochodem marki Volvo, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wysyłanych przez policję sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Jak ustalił portal tvp.info na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie sąd rejonowy zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec funkcjonariusza SOP, Kamila L. w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej