RAPORT

Pogarda

Arcybiskup Mediolanu wstrzymał odprawianie mszy i zamknął katedrę

Najnowsze

Popularne

Wstrzymane msze święte, zamknięta katedra i muzea to jedne ze środków prewencyjnych w Mediolanie w związku z epidemią nowego koronawirusa. Decyzję o wstrzymaniu odprawiania liturgii podjął lokalny metropolita abp Mario Delpini zgodnie z nowymi rozporządzeniami ministra zdrowia Roberto Speranzy i przewodniczącego Regionu Lombardia Attilio Fontany.

Austria zawiesza połączenia kolejowe z Włochami. Powodem epidemia koronawirusa

Austriackie Koleje Federalne ogłosiły w niedzielę wieczorem, że zawieszają czasowo połączenia kolejowe z Włoch, dokonywane przez centralną...

zobacz więcej

Zawieszenie odprawiania mszy świętych w Mediolanie obowiązuje od niedzieli wieczorem.

Zespół architektoniczny katedry w Mediolanie będzie zamknięty dla turystów 24 i 25 lutego w oczekiwaniu na kolejne zarządzenia ze strony odpowiednich władz. Przestrzeń przeznaczona na modlitwę pozostanie cały czas otwarta według stałego trybu.

Radny Lombardii Giulio Gallera ogłosił w niedzielę nowe środki ostrożności na terenie regionu, podpisane przez ministra zdrowia Roberto Speranzę i przewodniczącego Regionu Lombardia Attilio Fontanę. Radny wyjaśnił, że mają one zapobiec rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa.

Zawieszone zostały zarówno zajęcia edukacyjne, jak i wydarzenia kulturalne, rekreacyjne, sportowe i religijne. Pozostaną zamknięte m.in. muzea oraz inne ośrodki, czy instytucje kulturalne. Działalność zawiesił również Teatr La Scala i Pinakoteka Brera. Galeria pozostanie zamknięta do 2 marca.

– Nie mamy przypadku pandemii, ale to absolutnie ważne, aby próbować unikać zgromadzeń, które przyzwalają na rozprzestrzenianie się tego wirusa – powiedział w niedzielę radny Lombardii Giulio Gallera.

Tysiące osób utknęło na wycieczkowcu pod Rzymem. Podejrzenie koronawirusa

Statek wycieczkowy Costa Cruises zablokowany w porcie Civitavecchia na północny-zachód od Rzymu, z powodu pary chińskich turystów, u których...

zobacz więcej

Zgodnie z regionalnymi rozporządzeniami, diecezja mediolańska ogłosiła też wstrzymanie działalności parafialnych, zamknięcie oratorium dla dzieci i młodzieży. Pogrzeby i śluby będą mogły się odbywać jedynie w obecności najbliższych krewnych.

Jak informuje kuria, eucharystię będzie można śledzić codziennie o 8:00 na kanale „Chiesa TV” oraz na stronie internetowej diecezji.

Włochy są trzecim krajem najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa. W poniedziałek zmarła tam czwarta osoba. To 84-letni mieszkaniec Bergamo. Łącznie trzy osoby zmarły w Lombardii, a jedna w Wenecji Euganejskiej.

Niektóre kraje europejskie zaczynają wprowadzać środki ostrożności w związku z alarmem we Włoszech. Rumunia zarządziła kwarantannę dla wszystkich osób przyjeżdżających z Lombardii i Wenecji Euganejskiej, po tym jak 40-letnia kobieta po powrocie do Bukaresztu była pierwszą osobą w tym kraju z podejrzeniem zakażenia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej