Raport

#FabrykahejtuPO

„To było w polityce niewyobrażalne. Stwarzanie wrażenia, by nim uderzyć”

W latach 90. było niewyobrażalne to, co się dzisiaj dzieje, czyli stwarzanie tylko i wyłącznie wrażenia, robienie z polityki przedstawienia, by nim uderzyć, a nie by pokazać argumentację – powiedział w programie „Strefa Starcia” Włodzimierz Tomaszewski z Porozumienia.

„Prywatyzowano oddziały, które przynosiły dochód. Pozostałe zostawiano państwu”

– Co my zrobiliśmy, a czego nie robiła poprzednia koalicja, w tym PSL? Zahamowaliśmy prywatyzację substancji ochrony zdrowia. To była zmora,...

zobacz więcej

W TVP Info Tomaszewski stwierdził, że w polityce „musi być debata wielostronna, wymiana argumentacji”. – W latach 90. było niewyobrażalne to, co się dzisiaj dzieje, czyli stwarzanie tylko i wyłącznie wrażenia, robienie z polityki przedstawienia, żeby uderzyć wrażeniem, a nie by pokazać argumentację – fakty liczby wskaźniki – mówił.

Polityk odniósł się też do programu 500 Plus i mówił o nim jako o „procesie”. – Skala tego wsparcia była tak wielka, że jednocześnie równolegle musiał być przeprowadzany proces rozwoju gospodarczego, by były pieniądze na pokrycie tych działań – mówił.

Dalej dodał, że w okresie rządów Zjednoczonej Prawicy procesy gospodarcze były tak świetnie poprowadzone, że mamy z czego wypłacać te świadczenia socjalne i mamy jeszcze inne plany w tym zakresie – mówił.

Stwierdził też, odnosząc się do kampanii wyborczej, że dzisiaj PR-owcy, którzy obsługują komitety wyborcze, „szukają tych, którzy mają fałszywe informacje wprowadzać na rynek oraz tych, którzy mają się bronić i je dementować”.

źródło:
Zobacz więcej