RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Grupa ludzi, którzy założyli sobie klub III RP przy Okrągłym Stole, pisała Polakom historię”

– Jeśli ktoś czyta konserwatywną prasę od lat, to wie, że to żadna nowość. Już nie tylko ta motorówka, która miała Lecha Wałęsę podrzucić do stoczni. Przecież Paweł Zyzak szukał tej bramy, przez którą Lech Wałęsa miałby przeskoczyć. Rozmawiał z ludźmi. Żadnej takiej bramy nie było – stwierdził w programie „Strefa starcia” publicysta Jakub Maciejewski, komentując upublicznione przez portal tvp.info nagranie rozmowy nieżyjącego już Jana Kulczyka z Leszkiem Milerem z 2013 r. Polityk lewicy powiedział w niej, że b. prezydent został do Stoczni Gdańsk w trakcie strajku w sierpniu 1980 r. przywieziony motorówką. Millerowi miał o tym powiedzieć komandor Marynarki Wojennej.

„Skoku Wałęsy w ogóle nie było”. Miller przeprasza, a to samo pisał już wcześniej

„W masowej wyobraźni wystrzał z »Aurory« stał się znakiem rewolucji październikowej, a skok przez płot Lecha Wałęsy symbolem upadku komunizmu. W...

zobacz więcej

Prowadzący program red. Krzysztof Ziemiec po zaprezentowaniu w programie ujawnionej w minionym tygodniu przez portal tvp.info rozmowy zapytał, co to nagranie mówi o ostatnich dekadach rzeczywistości politycznej w Polsce.

– Prawda jest arcyboleśnie prosta. Grupa ludzi, którzy założyli sobie klub III RP przy Okrągłym Stole, pisała Polakom historię. Pisała taką wersję wydarzeń, żeby zdeprecjonować swoich przeciwników politycznych – odparł red. Maciejewski.

– Przecież jeśli (...) Kulczyk czy Wajda już rozmawiali o tym, jak zdyskredytować Jarosława czy Lecha Kaczyńskiego, to jak oni głęboko chcą przeorać polską historię, właśnie ten establishment III RP, żeby już tam tych „mrocznych Kaczyńskich” osadzić. Tak samo Grzegorz Schetyna w swojej autobiografii pisze, ze już od lat 90. Jarosław Kaczyński trząsł Polską. Opozycja i establishment mają jakąś obsesję na punkcie Jarosława Kaczyńskiego, widząc w nim jakiegoś mocarnego dyktatora – przekonywał publicysta.

źródło:
Zobacz więcej