Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Testament Kirka Douglasa. Syn legendy kina może się nieco zdziwić

Kirk Douglas posiadał 61 milionów dolarów (fot. Reuters Pictures/Danny Moloshok)

Kirk Douglas postanowił zapisać 61 milionów dolarów (ponad 241 mln złotych) na cele charytatywne. Michael Douglas i jego rodzina nie otrzymają nic z całego majątku. Nie będzie to jednak problemem, ponieważ wartość Michaela wyceniono na 300 mln dolarów netto w 2020 roku.

Powstają nowe „Gwiezdne Wojny”. Wybrano reżysera

Wprawdzie saga Skywalkerów jest już zakończona, ale Disney nie ma zamiaru rezygnować z „Gwiezdnych Wojen”. Serwis „The Hollywood Reporter” ujawnił,...

zobacz więcej

Legendarny Hollywoodzki aktor część kwoty zadecydował przekazać na prywatną szkołę sztuk wyzwolonych w wiosce Canton w hrabstwie St. Lawrence w stanie Nowy Jork. Uniwersytet ma zafundować stypendium dla osób z ułomnościami i należących do mniejszości.

Kolejną część przeznaczył na Świątynię Synaju w Westwood, do której uczęszczał Kirk Douglas i szpital dziecięcy w Los Angeles.

Dofinansowanie otrzyma także Kirk Douglas Theatre w Culver City. Budynek zostanie odrestaurowany i przeznaczony na występy na żywo. Pozostałą kwotę rozdysponuje Fundacja Douglas.

Kirk Douglas zmarł 5 lutego w wieku 103 lat. Zdrowie gwiazdora zaczęło się pogarszać już w 1996 roku, wtedy doznał udaru mózgu.

źródło:
Zobacz więcej