RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Austriacy nie wpuścili pociągu z Włoch. Wśród pasażerów mogą być nosiciele koronawirusa

Dwoje podróżnych pociągu ma gorączkę (fot. Wikipedia/Siegele Roland)

Władze Austrii nie wpuściły na terytorium kraju pociągu jadącego z Wenecji przez Innsbruck do Monachium. Podejrzewa się, że dwoje pasażerów jest nosicielami koronawirusa.

Włochy zamykają się przed koronawirusem. Izolowane całe gminy

Dwa dni wcześniej niż zwykle zakończy się karnawał w Wenecji. Swoje koncerty odwołuje też mediolańska La Scala. Masowe imprezy sportowe przesuwane...

zobacz więcej

Pociąg zatrzymano na granicy po tym, gdy koleje włoskie poinformowały austriackiego partnera o obecności na pokładzie pociągu dwójki pasażerów z gorączką. MSW w Wiedniu potwierdziło fakt zatrzymania składu jadącego do Austrii. Eurocity z Wenecji do Monachium stoi na stacji po włoskiej stronie przełęczy Brenner, zaś władze obu krajów omawiają dalsze procedury. Nie jest jasne, czy pociąg w ogóle będzie mógł kontynuować podróż.

Jak poinformował już wcześniej minister spraw wewnętrznych Austrii Karl Nehamer, w poniedziałek ma zebrać się grupa kryzysowa ds. przeciwdziałania epidemii. Przedmiotem dyskusji będzie między innymi wprowadzenie kontroli na granicy z Włochami. Taką kontrolę Austriacy są w stanie przywrócić w ciągu godziny.

We Włoszech zmarły już trzy osoby zakażone koronawirusem. Zakażonych jest ponad sto, większość na północy kraju. Z powodu zagrożenia odwołano m.in. wszystkie imprezy związane z karnawałem w Wenecji czy koncerty w mediolańskiej La Scali. Odizolowano też całe gminy, w których przebywają zakażeni wirusem.

W Austrii odnotowano 181 podejrzeń zarażenia koronawirusem, ale żadnego przypadku nie potwierdzono.


PRZECZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE NA TEMAT EPIDEMII KORONAWIRUSA

źródło:
Zobacz więcej