RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Komentarze po wpisie Tuska. Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy „dziękuje”

Takim poparciem Tusk „zmobilizował elektorat Andrzeja Dudy” (fot.arch.PAP/Radek Pietruszka)
Takim poparciem Tusk „zmobilizował elektorat Andrzeja Dudy” (fot.arch.PAP/Radek Pietruszka)

Donald Tusk poparł Małgorzatę Kidawę-Błońską. Na Twitterze pokazał zdjęcie ze spotkania z kandydatką PO na prezydenta i oświadczył, że jest w „pełnej gotowości bojowej”. Wpis byłego premiera skomentowali internauci. Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy napisał krótkie: „dziękujemy”.

Donald Tusk poparł kandydatkę PO w wyborach prezydenckich

Były premier Donald Tusk poparł kandydatkę Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Zamieścił na Twitterze zdjęcie z Małgorzatą...

zobacz więcej

Od kilku dni politycy różnych opcji zastanawiali się, kogo w wyborach prezydenckich w Polsce poprzez były premier. Działacze PSL – Miłosz Motyka i Jan Filip Libicki – wyrażali nadzieję, że do Władysława Kosiniaka-Kamysza poprze Donald Tusk. Pojawiły się też głosy, że poparcie skierowane zostanie do Szymona Hołowni, byłego prezentera TVN.

Okazało się jednak, że Tusk poparł byłą rzeczniczkę swojego rządu Małgorzatę Kidawę-Błońską. Zdaniem wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza, takie poparcie to „pocałunek śmierci”. Nawiązał przy tym do poparcia wyrażanego przez b. prezydenta Lecha Wałęsę dla ludowców, którego ostatecznie nie chcieli przyjąć.

Rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy Adam Bielan w odpowiedzi na wpis Tuska, w którym poinformował o wsparciu dla kandydatki PO, napisał, że jest wdzięczny byłemu premierowi. Internauci pisali natomiast, że takim poparciem Tusk „zmobilizował elektorat Andrzeja Dudy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej