Raport

Epidemia koronawirusa

Napisali, że prezydenta uściskał działacz PiS. Okazało się to nieprawdą

Do zdarzenia doszło w Łowiczu (fot. Twitter/ Marcin Kędryna)

Po tym, jak na spotkaniu z mieszkańcami Łowicza do prezydenta Andrzeja Dudy podszedł mężczyzna i dziękował za program 500 Plus, w sieci pojawiły się wpisy sugerujące, że to nie był przypadkowy mężczyzna, lecz podstawiony działacz PiS. Okazało się to nieprawdą.

„Gdyby nie 500 Plus, moja córka by nie studiowała”. Wzruszony wyborca na wiecu Andrzeja Dudy [WIDEO]

Niecodzienna sytuacja na wiecu Andrzeja Dudy w Łowiczu. W trakcie spotkania z wyborcami do prezydenta podszedł mężczyzna i zaczął ściskać mu dłoń....

zobacz więcej

Prezydent Andrzej Duda w ramach prowadzonej kampanii odwiedził w czwartek Łowicz i spotkał się z mieszkańcami miasta. Do urzędującego prezydenta podszedł mężczyzna, który uścisnął mu dłoń i podziękował.

– Panie prezydencie, chcę tylko podziękować za program 500 Plus. Jestem ojcem piątki dzieci. Gdyby nie pański rząd, moja córka by nie studiowała; jest na trzecim roku medycyny we Wrocławiu – mówił dodając, że „żadnego rządu nie obchodziły moje dzieci, dziękuję”.

Całą sytuację nagrały kamery towarzyszące prezydentowi. Zdarzenie stało się pretekstem dla wielu internautów do hejtu. Na Twitterze pojawiły się też wpisy – powielane przez niektórych dziennikarzy – w których sugerowano, że mężczyzna, który podszedł do prezydenta w Łowiczu, nie jest przypadkowy.

Pisano nawet, że to działacz PiS Andrzej Górczyński, który kandydował do Sejmu. Okazało się to fake newsem. Informację sprostował sam Górczyński, który na Facebooku napisał, że ktoś pomylił go z tym mężczyzną. Dodał, że nie ma piątki dzieci, lecz dwójkę.

źródło:
Zobacz więcej