Raport

Epidemia koronawirusa

Donald Tusk poparł kandydatkę PO w wyborach prezydenckich

Były premier Donald Tusk poparł kandydatkę Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Zamieścił na Twitterze zdjęcie z Małgorzatą Kidawą-Błońską – byłą rzeczniczką jego rządu – i oznajmił: „właśnie zameldowałem Pani Marszałek pełną gotowość bojową”. Wpis opatrzył hasztagiem #Kidawa2020.

Kłótnia o poparcie od Tuska. „Obstawił trzy sztaby”, „jego serce jest w PO”, „poparcie dla PSL”

Widać, że Tusk obstawił trzy sztaby wyborcze – Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza – powiedział w programie...

zobacz więcej

Ten wpis skomentował szef kampanii kandydatki PO na prezydenta, Bartosz Arłukowicz. „I to jest naprawdę dobre info! Wszystkie ręce na pokład!” – napisał.

Kidawa-Błońska po udzieleniu jej poparcia przez Tuska powiedziała, że jest on politykiem „z dużym doświadczeniem, jego wiedza jest bezcenna”. – Na pewno będę miała z jego strony bardzo duże wsparcie – oznajmiła. Podkreśliła, że to dzięki Donaldowi Tuskowi została politykiem.

W piątek przewodniczący PO Borys Budka poinformował, że Donald Tusk zaangażuje się w kampanię prezydencką Małgorzaty Kidawy-Błońskiej; powiedział, że Tusk spotka się z nią w tej sprawie i być może będzie też na konwencji wyborczej PO w Warszawie w ostatnim dniu lutego.

Budka, pytany w TVN24, czy Tusk zaangażuje się w kampanię wyborczą Kidawy-Błońskiej, odpowiedział: „Tak. Obiecał, że wszędzie tam, gdzie będzie potrzebny, zaangażuje się. Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, jest członkiem Platformy Obywatelskiej”. Dopytywany, czy Tusk jest potrzebny, Budka ocenił, że „w określonej formule jest potrzebny”.

Z kolei w niedzielę w TVP Info polityk PO Zbigniew Konwiński oraz senator PSL Jan Filip Libicki zastanawiali się, kogo Tusk poprze w kampanii. – Serce Tuska jest w PO i wspiera Kidawę-Błońską – przekonywał polityk PO. – PSL chce, by Tusk poparł Władysława Kosiniaka-Kamysza – wskazywał z kolei senator ludowców.

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz mówił, że poparcie Tuska „może być pocałunkiem śmierci”. – Tusk bardzo radykalnie traci w oczach Polaków – powiedział Andruszkiewicz.

źródło:
Zobacz więcej