Raport

Epidemia koronawirusa

Trzęsienie ziemi na granicy Turcji i Iranu. Są ofiary, w tym dzieci

Do trzęsienia ziemi w Turcji doszło również w styczniu (REUTERS/Umit Bektas)

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,7 nawiedziło rejon w północno-zachodnim Iranie przy granicy z Turcją – podał szef tureckiego MSW Suleyman Soylu. Zginęło dziewięć osób, wśród nich troje dzieci. Wstrząsy zniszczyły setki budynków w miastach i wioskach po obu stronach granicy.

Trzęsienie ziemi w Turcji. Już ponad 30 ofiar śmiertelnych

Do 38 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych piątkowego trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,7 we wschodniej Turcji – wynika z nowego bilansu, ogłoszonego w...

zobacz więcej

Według Europejskiego Centrum Sejsmologicznego (EMSC) epicentrum trzęsienia znajdowało się w pobliżu irańskiej wioski Habasz-e-Olya, położonej mniej niż 10 km od granicy z Turcją, a ognisko wstrząsów znajdowało się na głębokości 6 km.

Ziemia zatrzęsła się w aktywnym sejsmicznie rejonie. Wśród dziewięciu ofiar śmiertelnych w tureckiej prowincji Wan jest troje dzieci. 37 osób zostało rannych, a stan dziewięciu z nich określany jest jako krytyczny.

W rejonie wciąż trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa, a władze Turcji wysłały namioty dla mieszkańców najbardziej zniszczonych wiosek.

Według Mojtaby Khalediego z Irańskiej Służby Ratunkowej w trzęsieniu ziemi rannych zostało 25 osób, siedem z nich hospitalizowano. W okolicy znajduje się kilkadziesiąt małych wsi. Przedstawiciel lokalnych władz w Iranie powiedział, że wiele wiosek jest zniszczonych w stu procentach.

źródło:
Zobacz więcej