RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Diler stracił miliony, bo właściciel domu wyrzucił jego kody do bitcoinów

Clifton Collins stracił 53,6 mln euro (fot. Pixabay)

To kara za głupotę – skomentował sprawę diler narkotyków Clifton Collins, który podczas odsiadki stracił fortunę. Właściciel mieszkania, które wynajmował wyrzucił jego kody do bitcoinów o wartości 53,6 milionów euro.

Dziki zniszczyły kokainę zakopaną w lesie. Dilerzy stracili tysiące euro

Grupa handlarzy narkotyków straciła kokainę wartą tysiące euro. Jak informują włoskie media, paczki zakopane przez dilerów w toskańskim lesie...

zobacz więcej

Dziennik „Irish Times”, który opisuje historię pechowca wskazuje, że był on ochroniarzem, który dorabiał na boku uprawiając konopie indyjskie i handlując marihuaną. Na przełomie 2011 i 2012 roku zaczął wykopywać Bitcoiny, żeby – zgodnie z zasadami ekonomii – zdywersyfikować źródła dochodu.

Na początku 2017 roku Collins dysponował już około 6 tysiącami Bitcoinów zebranych na jednym koncie. Ocenił – również zgodnie z zasadami ekonomii – że nie należy trzymać wszystkich jajeczek w jednym koszyczku. Uznał, że podczas włamania hakerzy mogą mu wszystko ukraść.

Obrotny diler założył więc 12 kont, na które przelał zebraną kryptowalutę, a kody do nich zapisał na dwunastu kartkach. Cenne informacje schował do aluminiowego pojemnika i ukrył w sprzęcie wędkarskim w wynajmowanym domu w Farnaught w irlandzkim hrabstwie Galway.

Kariera dilerska Collinsa załamała się w 2017 roku, gdy mężczyzna został aresztowany za posiadanie narkotyków. Sąd skazał go na 5 lat więzienia. Gdy przebywał za kratami, ktoś włamał się do wynajmowanego przez niego domu. Złodziej nie połasił się na sprzęt wędkarski, ale potem właściciel domu wyrzucił na śmietnik cały dobytek więźnia, który przestał płacić za wynajem.

Cennych wędek nie udało się uratować. Dziennik wskazuje, że śmieci zostały wysłane do Niemiec bądź do Chin, gdzie je spalono. Śledczy wprawdzie przejęli 12 kont z kryptowalutą, ale bez kodów są bezużyteczne.

źródło:
Zobacz więcej