Raport

Epidemia koronawirusa

Osierocone po pożarach kangury dostały torby z Polski [WIDEO]

Kangury z Australii mieszkają już w torbach z Katowic. Wolontariusze pomogli zwierzętom, które ucierpiały w trakcie pożarów. Do dwóch australijskich schronisk trafiło z naszego kraju prawie 300 kilogramów toreb i kocyków.

„Tajna misja” w trakcie pożaru. Ocalono ostatnie siedlisko gatunku sprzed 150 mln lat

W związku z klęską wielkich pożarów w Australii przeprowadzono bezprecedensową akcję ratowania przed zagrożeniem ostatniego na świecie siedliska...

zobacz więcej

W wyniku wielotygodniowych pożarów, które pustoszyły Australię, wiele młodych zwierząt zostało osieroconych. Do międzynarodowej akcji wspierania zwierząt dołączyli polscy wolontariusze, m.in. z Katowic.

Inicjatywa polegała na szyciu toreb niezbędnych w lecznicach weterynaryjnych. Wszystkie produkty były przygotowywane w oparciu o wytyczne opracowane przez osoby pomagające zwierzętom na miejscu.

Do dwóch australijskich schronisk trafiło z Polski prawie 300 kilogramów toreb i kocyków. Jedna paczka adresowana do Australii kosztuje ponad tysiąc złotych, dlatego zbierali i wspierali wszyscy.

Teraz z toreb korzystają już torbacze, które straciły swoje mamy w płomieniach. W nich czują się lepiej i bezpieczniej. Pomoc otrzymały także inne zwierzęta – kitanki, walabie czy oposy. Z wdzięczności jedną z podopiecznych schroniska, małą kitankę, nazwano imieniem Poland.

źródło:
Zobacz więcej