Raport

Epidemia koronawirusa

Nagranie z chwili zatrzymania mężczyzny, który odgryzł palec policjantowi [WIDEO]

Wielkopolska policja udostępniła nagranie, pokazujące moment zatrzymania mężczyzny, który odgryzł funkcjonariuszowi kawałek palca. 29-latek trafił już z zarzutami do aresztu, teraz policja czeka na wyniki badań krwi agresora.

Nagranie z chwili pobicia zapaśnika z Poznania. To był jeden cios

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać moment pobicia zapaśnika z Poznania Dominika Sikory. Jest prawdziwe i zostało włączone do śledztwa...

zobacz więcej

Kilka dni temu poznański sąd aresztował na trzy miesiące 29-latka, który w trakcie zatrzymania po policyjnym pościgu odgryzł fragment palca funkcjonariuszowi. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Marcin S. usłyszał sześć zarzutów, dotyczących m.in. jazdy pod wpływem środków odurzających, znieważenia funkcjonariuszy, spowodowanie obrażeń u policjanta i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w ubiegłą sobotę ok. godz. 8 rano. Patrol policji próbował zatrzymać do kontroli kierowcę opla corsy, który jechał z prędkością ok. 140 km/h ul. Krzywoustego w Poznaniu. Pościg rozpoczął się, gdy kierujący zignorował wezwania do zatrzymania pojazdu.

Uciekający przed funkcjonariuszami kierowca przejechał przez ścisłe centrum miasta z prędkością przekraczającą 120 km/h. Kierujący momentami jechał pod prąd i wjeżdżał na torowiska tramwajowe.

Ostatecznie na ul. Roosevelta przy Międzynarodowych Targach Poznańskich ścigający opla policjanci uderzyli radiowozem w auto uciekiniera wypychając je na pobocze drogi. W czasie zatrzymania 29-latek odgryzł 1,5-cm fragment małego palca prawej dłoni funkcjonariuszowi oddziału prewencji, który pomagał policjantom obezwładniającym Marcina S.

Teraz policja opublikowała moment samego zatrzymania mężczyzny. Zatrzymany był pijany, miał 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie wiadomo jeszcze, czy mężczyzna zażywał substancje psychoaktywne.

źródło:
Zobacz więcej