Raport

Epidemia koronawirusa

Warszawa: Wznowiono dostawy ciepła po awarii ciepłowniczej na Pradze-Północ

Awaria sieci ciepłowniczej w rejonie ulicy Powsińskiej w Warszawie 11 grudnia 2019r. (zdjęcie ilustracyjne) (fot. arch PAP/Mateu

Zakończyły się utrudnienia po awarii ciepłowniczej na Pradze-Północ w Warszawie. Dostawy ciepła zostały wznowione – przekazał w sobotę koordynator komunikacji spółki Veolia Mariusz Olek.

Policjanci wstrząśnięci śmiercią psów. „Żegnajcie nasi niebiescy bracia”

Tragiczna śmierć sześciu policyjnych psów w Warszawie wstrząsnęła funkcjonariuszami. „Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi...

zobacz więcej

Jak przekazał Mariusz Olek, około godz. 18 w sobotę naprawa awarii ciepłowniczej na Pradze-Północ została zakończona. Przez kilka godzin trwało nawadnianie, czyli wpuszczania do sieci ciepłej wody. Proces ten zakończył się w sobotę około godz. 21.30.

W piątek około godz. 18 doszło do awarii ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze-Północ. Po awarii w 11 budynkach przy ul. Jagiellońskiej nie było ciepłej wody. Dotyczyło to nieruchomości pod numerami: 45, 47, 47B, 47C, 47D, 47E, 47F, 47H, 49B, 51 i 55.

W wyniku piątkowej awarii zalane wodą zostało laboratorium kryminalistycznego, gdzie zginęło sześć psów policyjnych.

„W piątek wieczorem odeszli nasi Towarzysze Służby. MAGNET, JOGIN, EDAMIS, LASSO, JERK i LONG. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia. Najgłębsze wyrazy współczucia składamy na ręce opiekunów psów: Agnieszki, Aleksandry i Krzysztofa” – napisali w sobotę na swojej stronie internetowej funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji. W sobotę strona internetowa była czarno-biała.

„Jest to dla nas ogromna tragedia. Opiekunom psów udzielono wsparcia psychologicznego” – podkreślił rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

źródło:

Zobacz więcej