Raport

Epidemia koronawirusa

Powstają nowe „Gwiezdne Wojny”. Wybrano reżysera

Być może film trafi wyłącznie na platformę Disney+ (fot. Disney/mat.pras.)

Wprawdzie saga Skywalkerów jest już zakończona, ale Disney nie ma zamiaru rezygnować z „Gwiezdnych Wojen”. Serwis „The Hollywood Reporter” ujawnił, że powstaje nowy film z kosmicznej serii.

W drugim sezonie „Wiedźmina” wystąpi gwiazdor „Gry o tron”

W „Grze o tron” wcielał się w jedną z ulubionych przez widzów postaci – prostodusznego i odważnego Tormunda. W drugim sezonie „Wiedźmina” Kristofer...

zobacz więcej

Media wskazują, że scenariusz ma przygotować Matt Owens, który odpowiadał za serie o superbohaterach z uniwersum Marvela. Reżyserem ma być natomiast J.D. Dillard, który pracował między innymi przy filmach „Sweetheart” czy „Sztuczka”.

Na razie nie wiadomo, o czym ma traktować fabuła, ani którzy bohaterowie zostaną przedstawieni. Serwis „Deadline” wprawdzie donosił, że akcja może być osadzona na planecie Exegol – w kryjówce Sithów – ale „The Hollywood Reporter” wykluczył taką możliwość.

Spekuluje się również, że nowy film nie będzie początkiem nowej sagi, ale samodzielnym obrazem. Wątpliwości dotyczą także tego, gdzie będzie można zobaczyć, co jeszcze wydarzyło się dawno temu w odległej galaktyce. Niekoniecznie bowiem ma to być produkcja kinowa – możliwe, że produkcja będzie skierowana tylko do klientów płatnej platformy „Disney+”. Przypomniano, że jakiś czas temu prezes Disneya Bob Iger zapowiedział, iż przyszłość Gwiezdnych Wojen to, przynajmniej w najbliższym czasie, właśnie telewizja i internet.

źródło:
Zobacz więcej