Raport

Epidemia koronawirusa

Prosił mamę o sznur, żeby się zabić. Teraz nękany chłopiec poprowadził rugbystów na mecz

W światowych mediach pojawiły się zdjęcia malca na murawie, w otoczeniu sportowców (fot. Jason McCawley/Getty Images)

Celebryci z całego świata wsparli 9-letniego Australijczyka prześladowanego przez rówieśników z powodu niskiego wzrostu. Posypały się też oferty od rodzimych gwiazd sportu. Indigenous All Stars zaoferowali Quadenowi, miłośnikowi rugby, by poprowadził ich drużynę na mecz z Maori Kiwis All Stars z Nowej Zelandii na stadionie CBUS w Gold Coast w stanie Queensland. W światowych mediach pojawiły się zdjęcia cierpiącego na karłowatość malca w otoczeniu sportowców.

„Daj mi linę, chcę się zabić”. Nękany dziewięciolatek dostał wsparcie z całego świata

Yarraka Bayles – matka dziewięciolatka z karłowatością – sfilmowała syna Quadena płaczącego w samochodzie po tym, jak odebrała go ze szkoły....

zobacz więcej

Matka chłopca powiedziała w piątek dziennikarzom, że w najśmielszych marzeniach rodzina nie mogła przypuszczać, iż sprawa synka obiegnie cały świat i wywoła takie poruszenie w mediach.

– Zbyt wielu ludzi cierpi w milczeniu. Moje serce wyrywa się do tych rodzin, których dzieci straciły życie na skutek prześladowania. To jest globalny problem i wymaga natychmiastowych rozwiązań – mówiła wzruszona Yarraka Bayles.

Wcześniej kobieta sfilmowała Quadena płaczącego w samochodzie, tuż po wyjściu ze szkoły. Chłopiec cierpi na achondroplazję – najczęstszy rodzaj karłowatości. Jest wyzywany z powodu swojej choroby. Powiedział matce, żeby dała mu linę: „chcę się zabić”.źródło:
Zobacz więcej