Raport

#FabrykahejtuPO

1200 koni i poniżej 2 sekund do „setki” w hiperaucie z... drukarki 3D

Producent nie ujawnia, jaką prędkość maksymalną ma osiągać Czinger 21C (fot. mat.pras./Czinger Vehicles)

Nazywa się Czinger 21C i ma osiągi, o jakich inżynierowie Ferrari czy Lamborghini mogą tylko pomarzyć. Hiperauto stworzone przez start-up z Los Angeles ma zostać przedstawione na marcowych targach w Genewie.

Uwaga, kierowcy. Będzie drożej na A2

66 zł będzie od marca kosztował przejazd samochodem osobowym płatnymi odcinkami autostrady A2 Nowy Tomyśl – Konin. Spółka Autostrada Wielkopolska...

zobacz więcej

W świecie motoryzacji trwa wyścig o coraz lepsze osiągi. Przyspieszanie przez auta sportowe od 0 do 100 km/godz. poniżej 4 sekund nie robi już na nikim żadnego wrażenia. Złamanie bariery 3 sekund jest już powodem marek do dumy. Niewielka firma z Los Angeles przygotowała natomiast auto, które ma osiągać „setkę” w czasie 1,9 sekundy.

Za osiągi odpowiada napęd hybrydowy, który ma moc aż 1250 koni mechanicznych. Producent nie informuje jednak, jaką mocą dysponuje silnik spalinowy, a jaką elektryczny. Wiadomo natomiast, że części nadwozia powstały w drukarce 3D.

Producent, firma Czinger założona przez Kevina Czingera, nie ujawnia, ile ma kosztować auto po wejściu do produkcji. Wskazano jedynie, że osiągami będą mogły się zachwycać tylko dwie osoby – kierowca będzie mógł bowiem zabrać tylko pasażera, który w dodatku będzie siedział nie obok, a z tyłu, jak w myśliwcu.

Auto ma zostać zaprezentowane 5 marca podczas salonu w Genewie.

źródło:
Zobacz więcej