Raport

Epidemia koronawirusa

PŚ w Rasnowie. Polak przeskoczył kilka pozycji

Po pierwszej serii konkursu w rumuńskim Rasnovie Dawid Kubacki był 9. a Kamil Stoch 17. (PAP/Grzegorz Momot)

Sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach indywidualnych w rumuńskim Rasnovie wygrał Stefan Kraft. Najlepszemu z Polaków, Dawidowi Kubackiemu, zabrakło zaledwie 1,6 pkt aby stanąć na podium. Wykonał jednak olbrzymi wysiłek aby zmieścić się wśród medalistów bo po pierwszej serii był 9.

PŚ w Rasnovie: nietypowy termin, wielu nieobecnych

Kolejnym przystankiem Pucharu Świata będzie Rasnov. W Rumunii nie wystąpi najprawdopodobniej kilku zawodników czołówki. Na eksperymentalne składy...

W pierwszej serii skoków pobity został także rekord skoczni i to przez trzech zawodników. Na odległość 103 metrów kolejno skoczyli Gregor Schlierenzauer, Constantin Schmid i w końcu Stefan Kraft, który do drugiej serii startował z pierwszego miejsca.

Ostatecznie Konkurs wygrał Austriak Stefan Kraft. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się Niemcy: Karl Geiger i Constantin Schmid. Niestety Polakom nie udało się wskoczyć na podium.

Po pierwszej serii najlepszy z naszych skoczków Dawid Kubacki był 9., Kamil Stoch 17., Klemens Murańka 22., Piotr Żyła 23. i za nim Aleksander Zniszczoł 24. Odpadli Paweł Wąsek i Jakub Wolny.

Walkę o medal podjął Dawid Kubiacki, któremu udało się skoczyć z 9. miejsca na 4. Niestety zabrakło zaledwie 1,6 pkt. Jednak dzięki temu wysiłkowi Kubackiemu udało się awansować na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ.

W dzisiejszym konkursie PŚ w Rasnovie Kamil Stoch był 9. Na 21. pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła, na 24. Aleksander Zniszczoł, a Klemens Murańka był 27.