Raport

#FabrykahejtuPO

Gdański radny PiS nie żyje. Miał 29 lat

Dawid Krupej należal do najaktywniejszych radnych obecnej kadencji (fot. Twitter/PiS Gdańsk)

Dawid Krupej, radny gdański, nie żyje. Zmarł w piątek w wieku 29 lat. Należał do najaktywniejszych radnych obecnej kadencji. „Wspaniały człowiek o wielkim sercu. Prosimy o modlitwę za jego duszę” – czytamy na profilu PiS Gdańsk na Twitterze.

Dziennikarz Radia Zet zmarł na Dominikanie

Tomasz Maszczyk, wieloletni reporter Radia ZET, a wcześniej RMF FM, nie żyje. Dziennikarz zmarł w wieku 59 lat.

zobacz więcej

Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku był liderem listy wyborczej PiS w okręgu numer 6 obejmującym m.in. Oliwę i Osowę. Po uzyskaniu mandatu radnego działał m.in. w komisji kultury. Należał do najaktywniejszych radnych obecnej kadencji.

Dawid Krupej z wykształcenia był śpiewakiem operowym, ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. W Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego był bliskim współpracownikiem ministra Jarosława Sellina.

„To był człowiek pełen życia, pełen projektów. Był aktywny społecznie, ale też artystycznie, był śpiewakiem, konferansjerem. Miał piękny, wesoły operowy głos, jego śmiech było słychać z daleka. Był bardzo zaangażowany w gdańskie sprawy, czasami zwracał się do mnie po radę” – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” szef PiS na Pomorzu oraz wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

„Oddany sprawom gdańszczan radny, nasz kolega, przyzwoity, dobry człowiek. Bliskim Dawida składam wyrazy głębokiego współczucia. Spoczywaj w pokoju” – napisał na Twitterze Kacper Płażyński, poseł PiS.

„Odszedł od nas gdański radny Dawid Krupej, wspaniały człowiek o wielkim sercu. Prosimy o modlitwę za Jego duszę” – czytamy na profilu PiS Gdańsk na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej