Raport

#FabrykahejtuPO

Na dworcu złapał 6-latkę za rękę i próbował porwać. Ustalono tożsamość mężczyzny [WIDEO]

Nawet pięć lat więzienia grozi Litwinowi, który na dworcu autobusowym w centrum Łodzi próbował uprowadzić 6-letnią dziewczynkę. Dziecko zostało na chwilę samo na ławce, gdy matka odeszła, by sprawdzić rozkład jazdy. Sytuację próbował wykorzystać 65-letni mężczyzna. Usłyszał już zarzuty. W sobotę sąd ma zdecydować także o ewentualnym aresztowaniu obywatela Litwy – o co wnioskowała prokuratura.

Prokuratura: Ojciec nie powinien odpowiadać za uprowadzenie Ibrahima

Polska prokuratura przeanalizowała trzy orzeczenia belgijskiego sądu związane z pieczą nad 10-letnim Ibrahimem. Z analizy dokumentów wynika, że...

zobacz więcej

Do sytuacji doszło ostatniego dnia stycznia tego roku. Gdy 6-latka została sama, szybkim krokiem podszedł do niej mężczyzna. Złapał ją za rękę i próbował uprowadzić. Krzyk dziecka usłyszała matka i zaczęła biec za porywaczem.

Dziewczynka na szczęście zdołała się wyrwać. Wtedy mężczyzna uciekł.

Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu dworca autobusowego Łódź Fabryczna. Dzięki nagraniom policji udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Zatrzymano go w piątek, trzy tygodnie po próbie porwania.

65-letni Litwin usłyszał zarzut usiłowania pozbawienia wolności dziecka. Mężczyzna został przesłuchany, ale nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Prokuratura wnioskowała także o trzymiesięczny areszt. Posiedzenie aresztowe ma odbyć się w sobotę. Mężczyźnie grozi nawet pięć lat za kratkami.

źródło:
Zobacz więcej