Raport

Epidemia koronawirusa

Kosiniak-Kamysz: Gwarantuję, że zrealizuję prawdziwą reformę ochrony zdrowia

Stanę na wysokości zadania i daję gwarancję, że jako prezydent zrealizuję prawdziwą reformę ochrony zdrowia – zadeklarował w sobotę lider PSL, kandydat tej partii na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, bez zdrowia nie ma pracy, nie ma szczęścia i nie ma przyszłości.

Szefowa kampanii Andrzeja Dudy: Hejt rodzi przemoc, też doświadczyłam takiej agresji

Skutki hejtu są straszne. Nie ma zgody na hejt! Hejt rodzi przemoc. Ja też doświadczyłam takiej agresji – napisała na Twitterze Jolanta...

zobacz więcej

W sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie trwa debata ekspercka poświęcona programowi wyborczemu kandydata PSL na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Szef PSL otwierając spotkanie podkreślił, że ochrona zdrowia będzie fundamentem jego prezydentury. „Chcę po tych pięciu latach (jeśli zostanę prezydentem - PAP) powiedzieć wszystkim polskim rodzinom, że dołożyłem wszelkich starań, że wspólnie z pacjentami, lekarzami, naukowcami zmieniliśmy służbę zdrowia” – zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

„Zadbamy o zdrowie Polaków, stanę na wysokości zadania i daję gwarancję, że zrealizuję prawdziwą reformę ochrony zdrowia” - zadeklarował lider PSL. „Bez zdrowia nie ma pracy, bez zdrowia nie ma szczęścia, bez zdrowia nie ma przyszłości” – ocenił.

„Nie mógłbym spojrzeć swoim dawnym pacjentom w oczy, jakbym nie podjął się takiego wyzwania, mając najsilniejszy mandat społeczny w Polsce. Nie ma drugiej osoby, która ma taki mandat społeczny, jak prezydent RP. Może to nie leży w bezpośrednich kompetencjach, ale leży w jednej z najważniejszej kompetencji prezydenta RP - dbania o bezpieczeństwo rodaków” – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

„Dziś trzeba zadbać o życie i zdrowie każdego z nas. To jest święte zobowiązanie i powiem szczerze, że to jest poważne wyzwanie. To będzie jedna z pierwszych inicjatyw, jakie złożę - całościowy Pakt na Rzecz Zdrowia” – zapowiedział lider PSL.

źródło:

Zobacz więcej