Raport

Epidemia koronawirusa

„Bycie mężczyzną jest świetne, kobietą – wspaniałe”. Kidawa-Błońska o „żeńskich końcówkach” [WIDEO]

Mam mieszane uczucia – odpowiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska na pytanie, czy jest zwolenniczką feminizacji i tzw. „żeńskich końcówek”. Jej zdaniem możliwe jest, że w przyszłości płeć będzie miała dużo mniejsze znaczenie. Zaznaczyła jednak, że bycie mężczyzną jest „świetne”, z kolei bycie kobietą też jest „wspaniałe”.

Kidawa-Błońska w 2014 r.: Ważne, by media publiczne miały stabilne źródła finansowania [WIDEO]

– Dla mediów publicznych ważne jest, żeby media publiczne miały pewne i stabilne źródła finansowania, bo to jest niezbędne przy takim szerszym...

zobacz więcej

W programie „Express Biedrzyckiej” kandydatka PO na prezydenta – wówczas, w październiku 2019 roku, jeszcze jako kandydatka na kandydatkę – przytoczyła jeden z argumentów w dyskusji, w której uczestniczyła.

– Ktoś mi powiedział tak: za 100-150 lat będziemy czytali protokoły, jakieś dane i będzie tylko napisane jakieś nazwisko i funkcja i nie będziemy wiedzieli, czy była to kobieta, czy to był mężczyzna – stwierdziła posłanka Platformy.

Prowadząca rozmowę dziennikarka oceniła, że „może to dobrze” bo ludzie – jej zdaniem – „dzielą się generalnie na mądrych i głupich, a nie na kobiety i mężczyzn – pod względem polityki”.

– Ale to, że ktoś jest mężczyzną, to jest świetne, a że ktoś jest kobietą, to także wspaniałe – odpowiedziała Kidawa-Błońska.

Jak dodała, język polski zmienia się i zobaczymy, co przyniesie. – Na pewno nie można tego robić na siłę to musi przyjść w sposób naturalne i ludzie muszą to zaakceptować – zaznaczyła, komentując feminizację nazw.

źródło:
Zobacz więcej