RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kidawa-Błońska w 2014 r.: Ważne, by media publiczne miały stabilne źródła finansowania [WIDEO]

– Dla mediów publicznych ważne jest, żeby media publiczne miały pewne i stabilne źródła finansowania, bo to jest niezbędne przy takim szerszym planowaniu – mówiła przed laty w TVP1 aktualna kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Słowa padły w styczniu 2014 r., w trakcie rządów PO. Ostatnie wypowiedzi kandydatki PO na prezydenta na ten temat utrzymane są w innym tonie. Przed kilkoma dniami apelowała do głowy państwa o zawetowanie noweli przyznającej 1,95 mld zł rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia.

„Kandydat specjalnej troski, nekrofil, psychopata”. Kidawa-Błońska: Nie widzę agresji

Nie pochwalam takich wypowiedzi, ale nie widzę w nich agresji – mówiła w 2010 roku ówczesna szefowa sztabu Bronisława Komorowskiego o nazywaniu...

zobacz więcej

Fragment programu został przypomniany na Twitterze warmińsko-mazurskiego PiS-u.

– Mam nadzieję, że ta ustawa rzeczywiście trafi do laski marszałkowskiej i że zostanie przeprowadzona przez Sejm, bo dla mediów publicznych ważne jest nie tylko to, żeby się zmieniały, ponieważ na naszym kontynencie i na świecie się to zmienia, ale żeby miały pewne i stabilne źródła finansowania, bo to jest niezbędne przy takim szerszym planowaniu – mówiła Kidawa-Błońska wtedy gdy ministrem kultury był Bogdan Zdrojewski.

Dziś jednak mówi zupełnie coś innego. – Prezydent musi słuchać głosu Polaków – oświadczyła kilka d ni temu Kidawa-Błońska we Włocławku. Wicemarszałek Sejmu apelowała, by prezydent zawetował nowelizację dającą rekompensatę TVP i PR. Jak jednak powiedziała, nie wierzy już w to.

– Ale niech wie, że każdy Polak i każda Polka mu to zapamięta, że te pieniądze przeznacza na propagandę, a nie na leczenie ludzi — powiedziała.

Tyle że rekompensata, którą zakłada przyjęta 13 lutego nowelizacja jest w postaci obligacji skarbu państwa a nie gotówki. Nie można zatem przekazać ich choćby jako płatności dla szpitali na onkologię w formie dotacji.

źródło:
Zobacz więcej