RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Na lotnisku w Brukseli strajkuje policja. Tworzą się kolejki podróżnych

Policjanci strajkują poprzez powolne prowadzenie kontroli paszportowych, w efekcie czego tworzą się długie kolejki (fot. Shutterstock/STEPHANIE LECOCQ)
Policjanci strajkują poprzez powolne prowadzenie kontroli paszportowych, w efekcie czego tworzą się długie kolejki (fot. Shutterstock/STEPHANIE LECOCQ)

Najnowsze

Popularne

Strajk policji na lotnisku Zaventem w Brukseli spowodował w piątek poważne zakłócenia, które odczuli podróżni – poinformowały belgijskie media. Strajkujący skarżą się na niedobory pracowników. Nie wiadomo, jak długo potrwa akcja protestacyjna.

Niemcy wycinają las pod fabrykę Tesli. Protestują dwie ekolożki

Niemiecki sąd zezwolił na kontynuację wycinki lasów pod fabrykę Tesli w Brandenburgii. Szef resortu gospodarki RFN jest zadowolony. Ekolodzy chyba...

zobacz więcej

Policjanci strajkują poprzez powolne prowadzenie kontroli paszportowych, w efekcie czego tworzą się długie kolejki.

– Zakłócenia mogą występować podczas całego nadchodzącego okresu ferii – powiedziała rzeczniczka brukselskiego lotniska Nathalie Pierard, cytowana przez gazetę „Brussels Times”.

Służby na Zaventem apelują do pasażerów opuszczających strefę Schengen, którzy muszą przejść kontrole paszportowe, aby przybywali na lotnisko co najmniej trzy godziny wcześniej.

Jak podaje „Brussels Times”, policjanci przekazali, że nie strajkują, by denerwować podróżników, ale po to, by podkreślić problem niedoboru pracowników w służbie.

Według policyjnych związków zawodowych na lotnisku brakuje 140 etatów dla funkcjonariuszy. Rozmowy z zarządem policji na ten temat prowadzone są od pewnego czasu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej