Raport

Epidemia koronawirusa

„Sprawdźmy, czy UE umie także pogrozić palcem wielkim korporacjom”

– Świetny pomysł, aby dziurę w budżecie po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE zastąpić np. podatkiem od międzynarodowych korporacji – powiedział w „Gościu Wiadomości” Daniel Milewski z PiS. – To jest kapitalny uzysk dla naszego budżetu – ocenił Tomasz Trela z Nowej Lewicy.

Zakończył się unijny szczyt. Nie ma porozumienia

zobacz więcej

Bez porozumienia skończył się dwudniowy szczyt w Brukseli poświęcony budżetowi unijnemu. Szefowie unijnych państw przez dwa dni starali się znaleźć kompromis w sprawie tego, jak powinny wyglądać wydatki Wspólnoty po 2020 roku.

– Widzę dzisiaj dwa obozy, które o ten budżet walczą. To lewica oraz PiS, bo PiS rządzi. Nie widzę innych zainteresowanych, którzy walczyliby o budżet UE – powiedział Tomasz Trela z Nowej Lewicy.

Pytany o podatek cyfrowy i opodatkowanie międzynarodowych korporacji powiedział, że Lewica mówiła o tym w programie wyborczym. – I w niedługim czasie w polskim parlamencie powiemy: sprawdzam w tym zakresie – wskazał. – Bo uważam, że to jest kapitalny uzysk dla naszego budżetu – ocenił polityk Lewicy

Daniel Milewski z PiS podkreślił, że chodzi o Europę ambitną i o taki ambitny budżet dla UE walczy premier Mateusz Morawiecki. – Świetny pomysł, aby dziurę w budżecie po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE zastąpić np. podatkiem od międzynarodowych korporacji – mówił. – Sprawdźmy, jak silna jest UE. Czy jest silna tylko, żeby machać paluszkiem na Polaków, czy UE umie także pogrozić palcem wielkim korporacjom – powiedział polityk PiS.

źródło:
Zobacz więcej