Raport

Epidemia koronawirusa

Więcej policjantów będzie chronić meczety w Niemczech

Przed meczetami w Niemczech będzie więcej policji (fot. Shutterstock/Mesut Zeyrek/Anadolu Agency via Getty Images)

Minister spraw wewnętrznych RFN, Horst Seehofer zapowiada ochronę meczetów w Niemczech. Zwiększenie obecności policji to efekt środowego zamachu w Hanau koło Frankfurtu.

Napastnik w Niemczech zabił 9 osób. W mieszkaniu kolejne ciała – rewolwerowca i jego matki

11 osób poniosło śmierć w zbrojnych atakach na bary w Hanau koło Frankfurtu. Kilka osób jest poważnie rannych. Policja znalazła zwłoki domniemanego...

zobacz więcej

Według Horsta Seehofera (CSU) atak w Hanau jest trzecim prawicowym zamachem terrorystycznym „w ciągu kilku miesięcy”. – To atak o podłożu rasistowskim – oświadczył minister spraw wewnętrznych Niemiec. – Od czasu zabójstw dokonanych przez prawicową komórkę terrorystyczną NSU do dzisiaj ciągnie się przez kraj krwawy ślad prawicowego ekstremizmu – dodał Seehofer.

Według chadeckiego polityka niebezpieczeństwo prawicowego ekstremizmu, antysemityzmu i rasizmu jest w Niemczech bardzo wysokie. Seehofer uzgodnił z ministrami spraw wewnętrznych krajów związkowych konkretne procedury ochrony ludności.

– Zwiększymy obecność policji w całych Niemczech i zwiększymy nadzór nad bardziej narażonymi obiektami, zwłaszcza meczetami. Zapewnimy wysoką obecność policji federalnej na dworcach kolejowych, lotniskach i w regionach przygranicznych – zapowiedział minister.

W środę wieczorem 43-letni Niemiec Tobias R. zastrzelił w Hanau pod Frankfurtem dziewięć osób o migranckich korzeniach, przypuszczalnie z pobudek prawicowych, ekstremistycznych i rasistowskich. Śledczy są przekonani, że następnie zabił swoją matkę i siebie.

źródło:
Zobacz więcej