Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Pierwsi zarażeni koronawirusem we Włoszech i Izraelu

W Włoszech coraz więcej ludzi jest zarażonych koronawirusem (fot. PAP/EPA/ANDREA FASANI)

Do 16 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa na północy Włoch. Liczba zakażonych rośnie w szybkim tempie. Również rząd Izraela potwierdził pierwszy przypadek wirusa – u pasażera, który został objęty kwarantanną na japońskim statku wycieczkowym Diamond Princess.

Rośnie liczba zarażonych koronawirusem

Ponad 2,2 tys. ofiar śmiertelnych zarażenia koronawirusem w Chinach. W ciągu ostatniej doby ponownie znacznie wzrosła liczba nowych przypadków...

zobacz więcej

Stan alertu w Lombardii na północy kraju wywołała informacja o tym, że w szpitalu w Codogno potwierdzono obecność groźnego wirusa. Zarażony jest 38-latek, który zgłosił się na tamtejsze pogotowie w ciężkim stanie.

Nie był on w Chinach, ale zjadł kolację z kolegą, który stamtąd wrócił i nie miał żadnych objawów. Teraz także on jest zarażony.

Trzecia osoba to ciężarna żona 38-latka.

Według mediów ustalono, że kontakty z chorymi miało około 60 osób, w tym także personel pogotowia. Wszyscy zostaną umieszczeni w kwarantannie i zbadani na obecność wirusa.

– To będzie obowiązkowa kwarantanna – ogłosił premier Giuseppe Conte. Przestrzegł zarazem obywateli przed popadaniem w alarmistyczne tony i paniką.

Władze dwóch miejscowości, w których doszło do zarażenia – Castiglione d'Adda i Codogno zaapelowały do wszystkich około 20 tys. mieszkańców, by w ramach prewencji nie wychodzili z domu i unikali kontaktów towarzyskich.

Wrócili z Chin, dobrowolnie zgodzili się na izolację

1,3 tys. imigrantów z Chin, którzy wrócili z urlopu w swoim kraju do miast w Toskanii, gdzie mieszkają na stałe, przebywa w dobrowolnej...

zobacz więcej

Rząd Izraela potwierdził pierwszy w tym kraju przypadek koronawirusa u pasażera, który został objęty kwarantanną na japońskim statku wycieczkowym Diamond Princess, zanim został w tym tygodniu odesłany z powrotem do Izraela.

„Jeden z pasażerów wracających (z kwarantanny) na wycieczkowcu w Japonii miał pozytywny wynik badań przeprowadzonych w centralnym laboratorium ministerstwa zdrowia” – poinformowały izraelskie władze w krótkim oświadczeniu. Jednocześnie dodano, że 10 innych pasażerów wracających do Izraela nie zostało zainfekowanych wirusem.

źródło:
Zobacz więcej