Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Rzecznik sztabu Kidawy-Błońskiej o możliwej likwidacji szpitala. Fogiel: Fake news

Wpis rzecznika sztabu kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej to fake news – powiedział zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Adam Szłapka napisał na Twitterze, że oddział dziecięcy szpitala w Łowiczu może zostać zlikwidowany. Starosta łowicki zapewnił, że oddział rozwija się i jego działalność nie jest zagrożona.

Fogiel powiedział, że sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej czwartkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Łowicza wykorzystał „do zaprezentowania, puszczenia w obieg informacji, która jest niestety nieprawdziwa, po prostu fake newsa”.

Chodzi o twitterowy wpis Szłapki, w którym zwrócił się do prezydenta.

Informacji podanej przez Szłapkę zaprzeczył starosta łowicki Marcin Kosiorek.

– Jako mieszkańcom Ziemi Łowickiej jest nam niezmiernie przykro, że w taki sposób potraktowano nasz szpital. Oddział dziecięcy nie tylko nie jest zagrożony, ale wręcz przeciwnie – rozwija się – zapewnił.

Poinformował, że w minionym roku na remont tego szpitala wydano 2,3 mln zł, z czego 1 mln na mocy zarządzenia premiera pochodził z rezerwy budżetu państwa. Kosiorek zaprosił Szłapkę do odwiedzenia oddziału dziecięcego w łowickim szpitalu. Fogiel zaapelował do konkurentów o uczciwą, kulturalną kampanię i o niewykorzystywanie w niej fake newsów. Zadeklarował, że wszystkie nieprawdziwe informacje będą prostowane, „bo dezinformacja, używanie nieprawdziwych informacji w kampanii jest czymś de facto groźnym dla demokracji”.

źródło:
Zobacz więcej