Raport

#FabrykahejtuPO

Gubernator Tokio krytykuje pomysł Anglików, by igrzyska przenieść do Londynu

Japończycy twierdzą, że koronawirus nie zagrozi igrzyskom w Tokio (fot. PAP/ EPA/FRANCK ROBICHON)

Gubernator Tokio Yuriko Koike skrytykowała deklarację kandydata na burmistrza Londynu Shauna Baileya, że stolica Wielkiej Brytanii jest gotowa na przejęcie organizacji tegorocznych igrzysk. ؘ– To niewłaściwa propozycja – skomentowała Koike.

Rośnie liczba zarażonych koronawirusem

Ponad 2,2 tys. ofiar śmiertelnych zarażenia koronawirusem w Chinach. W ciągu ostatniej doby ponownie znacznie wzrosła liczba nowych przypadków...

zobacz więcej

– Londyn może być gospodarzem igrzysk w 2020 r. Dysponujemy infrastrukturą i doświadczeniem, a ze względu na epidemię koronawirusa świat może nas potrzebować. Dopilnuję, by Londyn był gotowy pomóc – oświadczył Bailey.

Na te słowa zareagowała od razu Koike. Wypowiedź Anglika nazwała niewłaściwą i zapewniła, że przygotowania idą zgodnie z planem, a o odwołaniu czy przełożeniu nie ma w tej chwili mowy. Także Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaznaczył, że ma pełne zaufanie do organizatorów i do tego, w jaki sposób próbują radzić sobie z szerzącym się koronawirusem.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych w Chinach kontynentalnych potwierdzono dotychczas ponad 75 tys. przypadków zakażenia i ponad 2 tys. zgonów spowodowanych wirusem. Chińskie władze praktycznie odcięły od świata liczący 11 mln mieszkańców Wuhan i wprowadziły ograniczenia w przemieszczaniu się w szeregu okolicznych miast.

W Japonii zanotowano już ponad 700 przypadków koronawirusa. To także dlatego postanowiono odwołać wszystkie halowe wydarzenia sportowe zaplanowane w Tokio w najbliższych trzech tygodniach.

źródło:
Zobacz więcej