RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„To bonus za konkursy”. Ojciec prezydenta Dudy o londyńskim stażu wnuczki

Od lewej: Kinga Duda, Agata Kornhauser-Duda, Jan Duda (fot. PAP/Rafał Guz)
Od lewej: Kinga Duda, Agata Kornhauser-Duda, Jan Duda (fot. PAP/Rafał Guz)

Wnuczka jest na krótkim, trzymiesięcznym stażu w kancelarii prawnej w Londynie. To efekt wyróżnienia, jakie zdobyła w międzynarodowym konkursie, gdzie reprezentowała UJ – poinformował prof. Jan Duda, ojciec urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy. Pojawiające się w mediach informacje – mówiące o tym, że córka głowy państwa „wyemigrowała” do pracy na Wyspach – nazwał „ewidentnym fake newsem”.

Kinga Duda wzorową studentką. Będzie reprezentować UJ w Vis Moot

24-letnia córka prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, Kinga, będzie reprezentować Uniwersytet Jagielloński na...

zobacz więcej

Kinga Duda została wyróżniona w międzynarodowym konkursie prawniczym. W ubiegłym roku reprezentowała Uniwersytet Jagielloński w corocznym konkursie Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot w Madrycie. Była wówczas członkiem trzyosobowego zespołu, a za swój udział otrzymała wyróżnienie.

W związku ze wspomnianym wyróżnieniem otrzymała propozycję wyjazdu na trzymiesięczny staż w – jak powiedział prof. Jan Duda – „bardzo dobrej kancelarii prawnej w Londynie”.

– To był taki bonus za udział w konkursach, w których uczestniczyła zresztą razem z innymi studentami uniwersytetu – zaznaczył.

Przyznał, że z zasady nie odnosi się do informacji dot. wnuczki. – Ale w tym przypadku jest mi bardzo przykro, że jest taki ewidentny fake news – przyznał. Dodał jednocześnie, że po stażu Kinga Duda planuje powrót do rodzinnego Krakowa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej