Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

IMGW ostrzega: silny wiatr na północy i południu kraju

Silny wiatr będzie wiać na północy i południu (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w czterech województwach na północy i południu kraju. Najsilniejszy wiatr wystąpi w strefie nadmorskiej i brzegowej.

Zakochaj się w Polsce. Obrazy na płótnie nieba [GALERIA]

Niebo zapłonęło nad Polską w miejscowości Chełmsko Śląskie (woj. dolnośląskie). Piękny obraz namalowany przez matkę naturę na chmurach otrzymaliśmy...

zobacz więcej

IMGW wydał alerty pierwszego stopnia dla północnych powiatów woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego, gdzie przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

Jak wyjaśnia IMGW, najsilniejsze porywy wiatru wystąpiły około godz. 5 rano i wynosiły 70-80 km/h w powiatach: koszalińskim, sławieńskim, gryfickim, kamieńskim, kołobrzeskim, a także w Świnoujściu i Koszalinie. Obecnie porywy wynoszą do 65 km/h, a wiatr powoli słabnie.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia instytut wydał także dla dwóch południowych województw: dolnośląskiego i opolskiego. Na tych obszarach przewiduje się wiatr o średniej prędkości 30-40 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Pierwszy, najniższy stopień ostrzeżenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

źródło:

Zobacz więcej