Raport

#FabrykahejtuPO

Zabił trójkę dzieci i siebie z zazdrości o żonę. 11 lat przemocy

Mężczyzna był zazdrosny o żonę i starał się ją kontrolować (fot. FB/Hannah Clarke)

Były rugbysta Rowan Baxter oblał benzyną i podpalił samochód, w którym siedziała jego 31-letnia żona Hannah z trójką małych dzieci w wieku 3, 4 i 6 lat. Kobieta zdołała uciec, mężczyzna sam dźgnął się nożem i zmarł obok samochodu. To tragiczny finał historii, która obiegła media kilka dni temu. Zaczęło się od zazdrości, manipulacji i obsesyjnego kontrolowania. Miało się skończyć na rozstaniu, skończyło na rozszerzonym samobójstwie.

Dzieci spłonęły w samochodzie. Cztery ofiary koszmarnego wypadku

Cztery osoby, w tym trójka dzieci poniżej dziesiątego roku życia, zginęły w środę rano w pożarze samochodu na przedmieściach Brisbane we wschodniej...

zobacz więcej

Dramat rozegrał się w środę w Brisbane w Australii. 42-letni Rowan Baxter wskoczył do samochodu 31-letniej żony Hannah Clarke, rozlał w środku benzynę i podpalił pojazd, gdy miała zawieźć ich dzieci do szkoły w Brisbane. Zginęły: sześcioletnia Aaliyah, czteroletnia Laianah i trzyletni Trey.

Jak podaje „Daily Mail”, po tym mężczyzna śmiertelnie dźgnął się w klatkę piersiową i zmarł obok samochodu.

Rodzice Hannah w rozmowie z „Daily Mail” powiedzieli, że odkąd ich córka opuściła Rowana, zaczął stanowić zagrożenie; był zazdrosny o żonę i starał się ją kontrolować, stosował przemoc emocjonalną. – Kontrolował ją, rujnował jej relacje ze wszystkimi, a nawet próbował odciągnąć ją od nas – mówiła mama Hannah. – Zawsze się go obawialiśmy – dodała kobieta.

Para od niedawna żyła w separacji i spierała się o prawa do opieki nad dziećmi. Jak mówiła mama Hannah, „wszystko pogorszyło się po jej (red. Hannah) odejściu, ponieważ Rowan nie był już w stanie kontrolować sytuacji” – powiedziała kobieta.

Mama Hannah powiedziała również, że Rowan przeszukiwał telefon jej córki i śledził, gdzie jest. „To było naprawdę przerażające” – opowiadała.

Rodzice kobiety wciąż szukają odpowiedzi, jak Baxter zdołał dostać się do samochodu i podpalić go, ponieważ mężczyzna miał zakaz zbliżania się do żony po wcześniejszym ataku.

źródło:
Zobacz więcej