Raport

Epidemia koronawirusa

Marek Belka będzie doradcą Roberta Biedronia ws. finansów i gospodarki

Trela potwierdza, że wśród doradców Biedronia znajdzie się wiele osób z doświadczeniem w pełnieniu funkcji publicznych, a które są utożsamiane z lewicą i zawsze były w tym środowisku (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Marek Belka będzie doradcą Roberta Biedronia ws. finansów i gospodarki – poinformował szef sztabu kandydata Lewicy na prezydenta Tomasz Trela. – Wsparcie takiej osoby jest ważne w kampanii wyborczej i tym samym powiększa się grono doradców kandydata na prezydenta Roberta Biedronia – podkreślił.

Posłanka Lewicy tłumaczy wybór Biedronia. „Ciosek? To skarbnica wiedzy”

Jest to skarbnica wiedzy. Powinniśmy się uczyć od osób, które są doświadczone – powiedziała w programie „Twój Wybór” posłanka Wiosny Monika...

zobacz więcej

Kandydat Lewicy zaprezentował część swoich doradców, którymi zostali politycy związani z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Kancelarią Prezydenta z czasów urzędowania Aleksandra Kwaśniewskiego. Za obronność odpowiada były wiceszef MON Janusz Zemke, a w sprawach międzynarodowych doradzać będzie były współpracownik Kwaśniewskiego, były ambasador RP w Moskwie Stanisław Ciosek.

Ponadto projekt ustawy wprowadzający tzw. wdowią rentę, którą jako inicjatywę prezydencką zapowiedział Biedroń, został opracowany przez byłą szefową ZUS i byłą posłankę Annę Bańkowską.

Trela potwierdza, że wśród doradców Biedronia znajdzie się wiele osób z doświadczeniem w pełnieniu funkcji publicznych, a które są utożsamiane z lewicą i zawsze były w tym środowisku.

– W przyszłym tygodniu będzie wspólne wydarzenie Roberta Biedronia i prof. Marka Belki, byłego premiera – powiedział. – Jak Belka to i finanse i gospodarka oraz ważne sprawy dotyczące przyszłości w budżecie UE – dodał.

Były minister w rządzie Jaruzelskiego doradcą Biedronia

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń poinformował w środę, że jego doradcą ds. międzynarodowych będzie Stanisław Ciosek. To dla mnie...

zobacz więcej

– Marek Belka był doradcą prezydenta Kwaśniewskiego, był premierem, był szefem Narodowego Banku Polskiego, a teraz jest europodeputowanym i to eurodeputowanym, który w ostatnich wyborach zdobył 180 tys. głosów w województwie łódzkim – podkreślił Trela.
B – Wsparcie takiej osoby jest ważne w kampanii wyborczej i tym samym powiększa się grono doradców kandydata na prezydenta Roberta Biedronia – dodał.

Trela poinformował, że kolejni współpracownicy Biedronia w kampanii to eksperci m.in. od polityki społecznej czy kwestii samorządowych.

– Jednym z elementów kampanii będzie spotkanie całego grona doradczo–eksperckiego z udziałem Roberta Biedronia, żeby analizować sytuację, która ma miejsce w kampanii wyborczej czy w przestrzeni geopolitycznej – powiedział szef sztabu Biedronia.

źródło:

Zobacz więcej