Raport

Epidemia koronawirusa

Obraził prezydenta RP, teraz jest mu przykro. Odpowie przed sądem

Mieszkaniec Łodzi został zatrzymany na podstawie artykułu 135. Kodeksu karnego (fot. PAP/Leszek Szymański)

Prokuratura w Łodzi postawiła 65-letniemu mieszkańcowi tego miasta zarzut znieważenia prezydenta RP. Mężczyzna został zatrzymany przez policję podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Łowiczu, trzymał transparent z obrażającym prezydenta hasłem.

Polityk Nowoczesnej: Kidawa-Błońska nie przeprosi za to, co zrobiła w Pucku

Prawo i Sprawiedliwość bardzo lubi stawiać się po stroni ofiary i bardzo by chciało, żeby wszyscy przepraszali. Ale tym razem niestety tak nie...

zobacz więcej

Rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania powiedział, że 65-latek podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, lecz odmówił złożenia wyjaśnień.

Mężczyzna wyraził również żal i stwierdził, że jest mu przykro z powodu tego, co się stało. Po przesłuchaniu 65-latek został zwolniony do domu.

Jak informowała komisarz Urszula Szymczak, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Łowiczu, mieszkaniec Łodzi został zatrzymany na podstawie artykułu 135. Kodeksu karnego.

Policja analizuje materiał dowodowy. Nie jest wykluczone, że zarzut popełnienia wykroczenia zostanie postawiony kolejnym osobom.

źródło:
Zobacz więcej