Raport

Epidemia koronawirusa

„Poziom jak u zwykłego hejtera”. Hanna Lis zaatakowała dziennikarza „Rzeczpospolitej”

Prezydent rozpoczął objazd kraju DudaBusem. Towarzyszą mu m.in. dziennikarze, relacjonujący kampanię wyborczą (fot. portal tvp.info)

„Rozumiem Pańską ekscytację” – napisała na Twitterze Hanna Lis, po tym jak dziennikarz „Rzeczpospolitej” Michał Kolanko zamieścił zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy rozdającego pączki w DudaBusie. Wypowiedź sympatyzującej z opozycją dziennikarki skrytykował m.in. europoseł Joachim Brudziński, który nazwał ją „paskudnym hejtem”.

DudaBus ruszył w trasę. Odwiedzi ponad 100 miejscowości

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął w południe objazd po kraju na pokładzie DudaBusa. Jako pierwsze miejscowości odwiedzi Łowicz oraz Turek.

zobacz więcej

Prezydent Duda rozpoczął objazd kraju DudaBusem – autokarem, którym objeżdżał Polskę w poprzedniej kampanii prezydenckiej. Prezydentowi towarzyszą m.in. dziennikarze, relacjonujący kampanię wyborczą.

Wymiana zdań zaczęła się od tego, jak relacjonujący w DudaBusie kampanię prezydencką Kolanko zamieścił na Twitterze zdjęcie Andrzeja Dudy rozdającego pączki dziennikarzom.

„Rozumiem Pańską ekscytację” – skomentowała sprawę Lis.

„Warto zapamiętać poziom wpisu Hanny Lis. Jak u zwykłego hejtera” – odpisał Kolanko.

Do sytuacji odniósł się również europoseł PiS Joachim Brudziński. Jak stwierdził, „demokratom z PO nie mieści się w głowie, że można bez plemiennego zacietrzewienia obiektywnie relacjonować kampanijną trasę Prezydenta”. Jego zdaniem jednak bardziej godnym potępienia jest „paskudny hejt” sympatyzujących z opozycją dziennikarzy, którzy „krytykują swoich kolegów za ich obiektywną pracę”.

W obronie Hanny Lis stanął rzecznik prezydenta Warszawy Kamil Dąbrowa. „Hanka trzymaj się!” – napisał były dziennikarz TVN. „Oto ich wizja »wolnych mediów«” – skomentował wpis rzecznika Rafała Trzaskowskiego szef portalu tvp.info Samuel Pereira. Jak zwrócił uwagę, w stołecznym ratuszu zatrudniono także założyciela hejterskiej strony Sok z Buraka – Mariusza Kozaka-Zagozdę.

źródło:
Zobacz więcej