Prezydent apeluje o kampanię z klasą. Zebrani odpowiedzieli brawami

Prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowego spotkania z wyborcami w Turku apelował o merytoryczne i kulturalne dyskusje w trakcie kampanii wyborczej. Podkreślił, że chciałby, aby w Polsce, a przede wszystkim polskiej polityce, było więcej spokoju. Zaapelował do polityków, aby starali się wyciszać emocje.

Andrzej Duda o przywilejach: Dopóki będę prezydentem, żaden nie będzie cofnięty

Chcę kontynuować program, który staram się realizować od pięciu lat: dbania o polskie rolnictwo, rozwijania Rzeczpospolitej, wspierania polskiej...

zobacz więcej

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął w czwartek objazd po kraju na pokładzie DudaBusa. Jako pierwsze miejscowości odwiedził Łowicz (woj. łódzkie), a potem Turek (woj. wielkopolskie). Witając się z mieszkańcami tego ostatniego miasta prezydent zaprosił do siebie grupę dzieci i podkreślił, że cała praca i służba, którą wykonuje jest także dla nich.

Prezydent zaapelował o merytoryczne, spokojne dyskusje w trakcie kampanii wyborczej. Podkreślił, że jakość życia w Polsce zależy także od kulturalnego zachowania polityków.

Andrzej Duda wezwał polityków do starań o wyciszanie emocji. – I żeby przede wszystkim w swojej działalności nie ranić, nie obrażać innych ludzi, nie gorszyć – powiedział. Poprosił także, aby dyskusje polityczne odbywały się z poszanowaniem zasad kultury i – jak powiedział – miały swoją klasę.

– Chciałbym, aby ta klasa była zachowana. Dla państwa. O to apelowałem, apeluję i będę apelował. Bo też uważam, że taka jest rola prezydenta, że po prostu powinien apelować o to, co jest dla ludzi ważne – podkreślił prezydent.

źródło:
Zobacz więcej