Raport

Epidemia koronawirusa

Poszukiwania 19-letniej uczennicy i zaginionego wcześniej 64-latka

Dziewczyna jest uczennicą szkoły specjalnej (fot. Policja śląska)

Śląscy policjanci starają się ustalić miejsce pobytu zaginionej przed kilkoma dniami 19-letniej Soni, która nie wróciła ze szkoły specjalnej w Siemianowicach Śląskich. W czwartek na stronie komendy wojewódzkiej opublikowano fotografie dziewczyny i apel o informacje.

Zaginął Mateusz Bartosz Kępa. Fundacja ITAKA prosi o pomoc

ITAKA prowadzi poszukiwania 27-letniego Mateusza Bartosza Kępy z miejscowości Trzcińsko-Zdrój (woj. zachodniopomorskie). Informację o zaginięciu...

zobacz więcej

To kolejna osoba, która zaginęła w ostatnich dniach w woj. śląskim - trwają też poszukiwania 64-letniego Wiesława Opoka, który zaginął 12 lutego w Jastrzębiu-Zdroju. Do akcji poszukiwania mężczyzny włączono policyjny śmigłowiec.

19-letnia Sonia była widziana po raz ostatni w poniedziałek wczesnym popołudniem, gdy opuściła po lekcjach budynek specjalnej szkoły zawodowej w Siemianowicach Śląskich. Od tego czasu nie nawiązała kontaktu z opiekunem.

Sonia ma 160 cm wzrostu, jest szczupła, ma niebieskie oczy i włosy blond do ramion, na zębach ma założony aparat ortodontyczny. Była ubrana w czarną kurtkę z kapturem obszytym białym futrem, granatowe dżinsy, czarne buty na obcasie, czarno-różowy plecak w fioletowe kwiatki.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionej, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Katowicach - tel. 32 200 20 00, 32 200 25 55, 32 200 28 52, 32 200 23 32 lub z najbliższą jednostką policji pod nr tel. alarmowego 112.

19-latka nie jest jedyną osobą, która w ostatnich dniach zaginęła w woj. śląskim. Wciąż nie udało się odnaleźć 64-letniego Wiesława Opoka, który w ubiegłym tygodniu zaginął w Jastrzębiu-Zdroju. Poszukiwania mężczyzny trwają od 12 lutego, gdy jego żona zgłosiła policjantom zaginięcie. Po południu mężczyzna miał odebrać żonę z pracy, ale nie pojawił się w umówionym miejscu i do tej pory rodzina nie ma z nim kontaktu. 64-latek oprócz kluczy nie zabrał nic z mieszkania, nie ma przy sobie także żadnych dokumentów.

Jak podaje śląska policja, w trakcie poszukiwań do mundurowych docierały różne informacje, gdzie był widziany zaginiony, jednakże żadna z nich nie została potwierdzona. W środę w poszukiwania byli zaangażowani nie tylko jastrzębscy policjanci, ale także mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Z powietrza byli wspierani przez załogę policyjnego Sokoła, który latał nad miejscami wskazanymi przez rodzinę.

Zaginiony ubrany był w niebieskie dżinsy, granatowo-bordową kurtkę z kapturem, szarą bluzę z długim rękawem, brązowe skórzane półbuty. Policjanci zwracają się do wszystkich o pomoc w odnalezieniu mężczyzny. Wszelkie zgłoszenia, także anonimowe, przyjmują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzebiu-Zdroju - tel. 32 47 87 200 lub z najbliższą jednostką policji pod nr tel. alarmowego 997, lub 112.

źródło:
Zobacz więcej