Raport

Epidemia koronawirusa

Wykoleił się pociąg. Są ofiary śmiertelne

Co najmniej dwie osoby zginęły, a kilka zostało rannych w wyniku wykolejenia się pociągu w czwartek w pobliżu miejscowości Wallan w australijskim stanie Wiktoria. Ratownicy medyczni udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. Pociągiem na trasie Sydney – Melbourne jechało 160 pasażerów – potwierdziło Australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu.

Wpadł na tory tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Uratował go inspektor transportu

Pracownik szybkiego transportu publicznego uratował pijanego mężczyznę, który wpadł na tory tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Do zdarzenia doszło...

zobacz więcej

Straż pożarna poinformowała, że lokomotywa spalinowa i pięć wagonów wykoleiły się w pobliżu stacji Wallan, 45 km na północ od Melbourne. Służby ratunkowe podały, że pięć osób otrzymało opiekę w szpitalu, z czego jedna wymagała transportu do Melbourne drogą lotniczą. Niektórzy doznali też drobnych obrażeń.

Jak podają australijskie media, chwilę przed wykolejeniem pociąg miał ponad 2-godzinne opóźnienie. Na miejsce wypadku rozdysponowano przynajmniej trzy śmigłowce. Podróżujący opisując moment zdarzenia, mówili o „latających wszędzie” rzeczach.

źródło:
Zobacz więcej